Cztery Pory Roku: jesień, zima

15 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna impreza integracyjna z cyklu Cztery Pory Roku. Inspiracją do wspólnej zabawy i nauki były tym razem Jesień i Zima. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonała pani wicedyrektor Jolanta Chalińska. Uczniowie z poszczególnych klas integracyjnych mieli na sobie koszulki  czerwone i pomarańczowe - jesień oraz białe i błękitne - zima.

W pierwszym w tym roku spotkaniu mieliśmy mnóstwo atrakcji. Był quiz tematyczny związany z porami roku, przygotowany przez panią Katarzynę Kuczmarską oraz panią Mirosławę Lewandowską. Były doświadczenia chemiczne przygotowane pod okiem pani Justyny Dobrzańskiej-Migdał. Było kolorowo, błyszcząco i niesamowicie. Robiliśmy tęczę na mleku, lampę Alladyna, malowaliśmy kostki lodu i staraliśmy się je wyjąć z wody za pomocą nitki. Chyba nikt z nas nie pomyślał, że z produktów używanych na co dzień w naszych domach można zrobić tak fascynujące doświadczenia. Następna była prezentacja multimedialna mająca na celu profilaktykę wad postawy. Pani Joanna Kopańska oraz pani Monika Bernasiuk w bardzo ciekawy sposób opowiadały o tym, jak powinniśmy dbać o nasz kręgosłup. W dalszej kolejności razem z uczniami - asystentami z klasy Va wykonywaliśmy ćwiczenia korygujące wady postawy. Ostatnią zabawą było wykonanie pod okiem pani Eweliny Budniewskiej-Treder i pani Joanny Zagrodzkiej prac plastycznych o tematyce związanej z jesienią i zimą. Wszystkie klasy za swoje zaangażowanie otrzymały vouchery na ,,Dzień bez pracy domowej” lub ,,Dzień bez kartkówki”. Uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia. Zobacz zdjecia