Dzień Kobiet w świetlicy

 

Galeria zdjęć

W dniu 8 marca 2023 r. w naszej świetlicy uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy złożyli dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane, słodkie upominki. To święto było dobrą okazją do poznania wielu ciekawych kobiet w Polsce i na świecie. Ten dzień umililiśmy poprzez rożnego rodzaju wspólne zabawy muzyczno-ruchowe oraz zajęcia, podczas których wykonaliśmy piękne laurki 3D dla kobiet bliskich naszym sercom

Karnawałowo-zimowe klimaty w świetlicy

 

Galeria zdjęć

W okresie 02-20.01.2023 r. w świetlicy czas upłynął nam w klimacie karnawałowo-zimowym. Rozmawialiśmy o tym, czym jest karnawał oraz jak wygląda czas karnawału w Polsce, a także w innych krajach świata. Wykonywaliśmy zimowe dekoracje oraz karnawałowe prace plastyczne. Nasi wychowankowie świetnie bawili się tańcząc do ulubionych rytmów muzyki oraz poznając podstawowe kroki typowych tańców karnawałowych.

Pasowanie na świetliczanina

 

Więcej zdjęć

W dniu 22 listopada 2022 roku w naszej świetlicy odbyła się uroczystość Pasowania na świetliczanina uczniów klas pierwszych. Zanim dzieci zostały przyjęte do zacnego grona, musiały wykazać się szeregiem umiejętności. Była próba wiedzy, poprawnej polszczyzny, znajomości regulaminu świetlicy, próba wspólnej zabawy oraz próba śpiewu. Na zakończenie, by dopełnić tradycji, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie każdy z nich otrzymał pamiątkowy znaczek. Nowym członkom świetlicowej załogi życzymy wielu sukcesów w nauce i wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej.

Wyprawka - świetlica

Propozycja wyprawki dla uczniów, którzy będą uczęszczać na świetlicę szkolną

w roku szkolnym 2022/2023:

100 kartek białego papieru     

2 bloki rysunkowe białe i kolorowe

2 bloki techniczne białe i kolorowe     

2 kleje w sztyfcie „magiczne”      

2 plasteliny

mazaki, kredki

1 ręcznik papierowy

pudełko chusteczek higienicznych

10 talerzyków papierowych

10 kubków papierowych

Mi   Mile widziane książeczki do kolorowania, dziurkacze ozdobne z dużym wzorem, gry planszowe, klocki, układanki, kreda kolorowa, naklejki z obrazkami.

Prosimy o przyniesienie wyprawki do 23.09.2022r.