Andrzejki

W poniedziałek, 25 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci poznały historię pluszowego misia, wysłuchały opowiadania o niedźwiedziach oraz rozwiązywały test wiedzy przyrodniczej na ich temat. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne z misiami w roli głównej.

We wtorek, 26 listopada w świetlicy został zorganizowany kiermasz babeczek udekorowanych przez dzieci. Uczniowie, którzy byli tego dnia w świetlicy mieli okazję dekorować babeczki. Z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością powstały dekoracje na babeczkach, które potem dzieci prezentowały kupującym. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili babeczki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie świetlicy.

Czytaj więcej: Andrzejki

Jesteśmy życzliwi dla innych

20 listopada świętowaliśmy w świetlicy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który był okazją do uświadomienia naszym wychowankom jakie mają prawa, wynikające  z Konwencji Praw Dziecka. Uczniowie wysłuchali wiersza Marcina Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka”, uczestniczyli w zabawach utrwalających wiedzę na temat przysługujących im praw, a także wykonali prace plastyczne w tym zakresie.    

Czytaj więcej: Jesteśmy życzliwi dla innych

Kiermasz babeczek

W najbliższy wtorek, 26 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej odbędzie się kiermasz babeczek udekorowanych przez dzieci. Babeczki będą sprzedawane w cenie 2 zł. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup zabawek do świetlicy.

Babeczki do nabycia w świetlicy od 8:45. Zapraszamy!

Święto Niepodległości

Miniony tydzień w świetlicy szkolnej został poświęcony obchodom Święta Niepodległości. Nasi uczniowie, jak przystało na małych patriotów, kolorowali godło Polski oraz wyklejali plasteliną polską flagę.  Wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Symbole narodowe” i uczyliśmy się piosenki „Co to jest niepodległość?”. Ważnym elementem była też praca z mapą naszego kraju. Dzieci poznały polskie województwa i największe miasta, a potem wyszukiwały je na mapie. Wychowankowie brali udział w teście na uważność, dzięki któremu dowiedzieli się wiele ciekawych faktów na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada obchodziliśmy Święto Jeża. Z tej okazji nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych tym niezwykłym zwierzętom. Dowiedzieli się jakie są gatunki jeży, czym żywi się jeż, ile ma kolców oraz gdzie mieszka. Wykonali też pracę plastyczną polegającą na narysowaniu jeża po śladzie i pokolorowaniu go. Zobacz zdjęcia

W świecie baśni i bajek

Magia i niezwykły świat przedstawiony w bajkach oraz baśniach rozwija wyobraźnię dziecka oraz ma wpływ na postrzeganie świata przez najmłodszych. W ubiegłym tygodniu zajęcia w świetlicy szkolnej dotyczyły baśni i bajek. Codziennie uczniowie mogli posłuchać baśni i bajek czytanych przez wychowawców świetlicy oraz wspólnie oglądali ulubione bajki. 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie rysowali swoje ulubione postacie z bajek. Został także zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,W świecie baśni”. Jego celem było zilustrowanie wysłuchanej baśni braci Grimm pt. „Białośnieżka i Różyczka”. Technika wykonania prac była dowolna. Biorąc pod uwagę estetykę wykonania pracy, zgodność z tematyką  baśni oraz kreatywność przydzielono następujące miejsca:

Czytaj więcej: W świecie baśni i bajek

Podsumowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt w Iławie

Przez cały październik w świetlicy szkolnej zbieraliśmy dary dla schroniska dla zwierząt w Iławie. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać sporą ilość karmy dla psów i kotów, misek, koców oraz smyczy. 12 listopada pracownicy iławskiego schroniska odwiedzili świetlicę szkolną z prezentacją na temat ich codziennej pracy. Przedstawili też psy i koty czekające na adopcję. Uczniowie mieli okazję poznać Iwę – suczkę adoptowaną ze schroniska, która pokazała kilka sztuczek.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję, dzięki której wspólnie pomogliśmy bezdomnym zwierzętom. Zobacz zdjecia