Wyprawka - świetlica

Propozycja wyprawki dla uczniów, którzy będą uczęszczać na świetlicę szkolną

w roku szkolnym 2022/2023:

100 kartek białego papieru     

2 bloki rysunkowe białe i kolorowe

2 bloki techniczne białe i kolorowe     

2 kleje w sztyfcie „magiczne”      

2 plasteliny

mazaki, kredki

1 ręcznik papierowy

pudełko chusteczek higienicznych

10 talerzyków papierowych

10 kubków papierowych

Mi   Mile widziane książeczki do kolorowania, dziurkacze ozdobne z dużym wzorem, gry planszowe, klocki, układanki, kreda kolorowa, naklejki z obrazkami.

Prosimy o przyniesienie wyprawki do 23.09.2022r.

Święta majowe w świetlicy

Zobacz więcej zdjęć

Tydzień poświęcony świętom majowym: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi, 3 maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja upłynął w świetlicy pod znakiem pogadanek, filmów edukacyjnych, pieśni patriotycznych o Polsce, prac plastycznych i zabaw tematycznych. Dodatkowo święta uczciliśmy udekorowaniem świetlicy, uroczystym ubiorem i wykonaniem wianków w barwach narodowych.

Kiermasz babeczek

W dniu 17 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się KIERMASZ BABECZEK zorganizowany przez Panie ze świetlicy szkolnej. Za symboliczną kwotę można było kupić pięknie udekorowane przez uczniów babeczki. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Zebraliśmy piękną sumę 551,85 zł. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zorganizowanie w świetlicy szkolnej strefy relaksu, która pozwoli na komfortowy wypoczynek naszych wychowanków zarówno przed lekcjami, jak i po zakończonych zajęciach.

Zobacz więcej zdjęć

Akcja "Żonkile"

 

20 kwietnia nasza świetlica włączyła się do akcji „Żonkile”, upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim, które odbyło się 19.04.1943r. Z tej okazji poznaliśmy bliżej historię tamtych dni, obejrzeliśmy film „Nie było żadnej nadziei..” oraz wykonaliśmy piękne żonkile.

Zobacz zdjęcia

„Różni, ale równi” - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma na celu propagowanie wiedzy na temat zjawiska autyzmu. W dniu 4 kwietnia dzieci uczęszczający do naszej świetlicy wzięły udział w obchodach tego święta. Podczas zajęć obejrzeliśmy film edukacyjny wprowadzający do tematyki autyzmu, którego celem było podniesienie świadomości oraz budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób zmagających się z tym zaburzeniem na co dzień. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy symboliczne plakaty, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Wspieramy!

Zobacz zdjęcia

Walentynkowa fotobudka

Zobacz więcej zdjęć

14 lutego 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy wesołe Walentynki. Specjalnie na tę okazję Panie pracujące w świetlicy szkolnej przygotowały walentynkową fotobudkę. Każdy chętny mógł  skorzystać z licznych rekwizytów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To był kolorowy, miłosny i wesoły dzień, pełen ciepłych uczuć i pozytywnych emocji.