Szkolny doradca zawodowy

 

 

 

Szkolny doradca zawodowy: Iga Kuśmirek

Konsultacje dla rodziców: Środa: 12.00-13.00

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

   

Czytaj więcej: Szkolny doradca zawodowy

Zmiany dotyczące zasad składania zaświadczeń i orzeczeń

 Zmiany dotyczące zasad składania zaświadczeń i orzeczeń dla kandydatów do szkół prowadzących kształcenie w zawodzie 

 W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni składa odpowiednio zaświadczenie lub orzeczenie do dyrektora szkoły, do której kandydat został przyjęty, w nowym terminie określonym przez Ministra Edukacji Narodowej (dotyczy techników oraz szkół branżowych I stopnia) lub Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty - dotyczy szkół branżowych II stopnia oraz szkół policealnych (§ 11b ust. 4 ww. rozporządzenia).  

Czytaj więcej: Zmiany dotyczące zasad składania zaświadczeń i orzeczeń

Zmiany dotyczące postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych

Minister Edukacji Narodowej w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty wprowadził następujące zmiany dotyczące postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Podstawa prawna:

§ 11 b i § 13 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493, z późn. zm.).

Czytaj więcej: Zmiany dotyczące postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ

im. KONSTYTUCJI 3 MAJA W IŁAWIE

Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie to szkoła z bardzo bogatą  ponad  70-letnią tradycją.

Kierunki kształcenia na podbudowie szkoły podstawowej:

ž Technikum technologii żywności

ž Technikum hotelarskie

ž Technikum pojazdów samochodowych

ž Technikum handlowe

ž Technikum żywienia i usług gastronomicznych

ž Technikum  reklamy

ž Szkoła Branżowa I Stopnia – 3 letnia

ž Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych na podbudowie Branżowej Szkoły I Stopnia

Czytaj więcej: Oferta edukacyjna Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

Z nami otworzysz drzwi do kariery!

Szkoła kładzie nacisk na zdobycie wysokich wyników w nauce, co jest gwarancją studiów na najbardziej prestiżowych kierunkach, ale także dba o dobrą atmosferę oraz komfortowe warunki edukacji. Nasi uczniowie mogą szczycić się wysokimi osiągnięciami w konkursach, które gwarantują im indeksy na uczelnie wyższe. Szkoła została uhonorowana brązową tarczą miesięcznika „Perspektywy”.

Młodzież  ma możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez wykładowców uczelni patronackich - Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Górniczo-Hutniczej.  Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wymiany zagraniczne umożliwiające poznanie kultury i języka naszych sąsiadów. To w naszym Zespole w ubiegłym roku szkolnym odbył się Młodzieżowy Parlament Europejski  Państw Morza Bałtyckiego.

 

„ ŻEROMEK” może pochwalić się świetną bazą lokalową. Każda sala lekcyjna wyposażona jest w komputer i sprzęt multimedialny. Umożliwiają one wprowadzanie nowoczesnych technologii do procesu edukacyjnego. Uczniowie korzystają również z dwóch pracowni komputerowych i stanowisk z dostępem do Internetu przygotowanych dla nich w bibliotece. Znajduje się w niej bogaty księgozbiór, powiększany każdego roku o lektury i pozycje książkowe chętnie wypożyczane i czytane przez uczniów. Internat zapewnia 95 komfortowych miejsc dla uczniów, którzy wybiorą naukę w naszej szkole.

 

Dwie sale gimnastyczne, siłownia, sala sztuk walki, sąsiedztwo basenu, stadionu i nowoczesnego boiska do gry w piłkę nożną, motywują młodych uczniów do dbałości o zdrowie fizyczne i kondycję. Młodzież ma także dostęp do  bazy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, co umożliwia rozwój w zakresie sportów wodnych.

Od pięciu lat szkoła obecna jest w pierwszej dziesiątce szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, które wyróżniane są przez Szkolny Związek Sportowy.

 

Nasza placówka oferuje jednozmianowy system  prowadzenia zajęć 8:10 -15:10. Naszym atutem jest bogaty wachlarz profili, które cieszą się zainteresowaniem kandydatów.

 W trakcie pierwszego roku nauki istnieje możliwość zmiany wybranego profilu klasy.

 

Jesteśmy szkołą otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzymy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów. Liceum to szkoła przyjazna dla uczniów niepełnosprawnych, zarówno pod względem architektonicznym jak i proponowanych zajęć edukacyjnych.

Jeżeli chcesz się dostać na wymarzone studia, rozwijać swoje zainteresowania, poznać ciekawych ludzi - czekamy na Ciebie!

Z zaproponowanych profili klas zostaną utworzone te, które będą najczęściej wskazywane w deklaracjach przez kandydatów.

 

PROPONOWANE PROFILE KLAS DLA ABSOLWENTÓW ÓSMEJ KLASY SZOŁY PODSTAWOWEJ 2020/2021:

KLASA SPOŁECZNO-PRAWNA

KLASA PRZYRODNICZO- MATEMATYCZNA

KLASA POLITECHNICZNA

KLASA MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNA

KLASA HUMANISTYCZNO-JĘZYKOWA

KLASA PRZYRODNICZO-JĘZYKOWA

 

Więcej informacji:

www. zsog.ilawa.pl   Tel. 89 648 56 96

Spotkanie z funkcjonariuszem służby więziennej.

Zawód - funkcjonariusz Służy Więziennej

W ramach doradztwa zawodowego w dniu 29.11.2019 przyjął zaproszenie na spotkanie uczniami klas ósmych major służby więziennej pan Wojciech Jakubowski. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces rekrutacji do Służby więziennej, jakie kryteria należy spełnić aby zostać funkcjonariuszem oraz co należy do jego obowiązków.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wiele cennych informacji.

Iga Kuśmirek

Wycieczka zawodoznawcza do Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W dniu 04.12. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Przewodnikiem, który w niezwykle ciekawy i obrazowy zapoznawał nas ze specyfiką pracy w policji była Pani asp. Joanna Kwiatkowska oficer prasowy KPP Iława. Poznaliśmy zasady rekrutacji do policji, obowiązki i trudy codziennej
służby. Mieliśmy okazję zobaczyć areszt, miejsce tymczasowego zatrzymania, miejsce pracy techników kryminalistycznych, mogliśmy usiąść
w autach służących do konwojowania. Na naszej koleżance policjant zademonstrował zakładanie kajdanek . 

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, rzetelność i zaangażowanie pani Joannie Kwiatkowskiej.

Przed wami ważna decyzja

Już w bardzo młodym wieku człowiek powinien zacząć myśleć o swojej przyszłości.

Kończąc szkołę podstawową młoda osoba staje przed trudnym wyborem. Na tym etapie należy się zastanowić, czy chcemy już zdobyć konkretny zawód, czy jednak wybierzemy naukę ogólną,

a decyzję podejmiemy po maturze, wybierając kierunek studiów.

Przed Wami ważna decyzja.

Nie będziecie jednak sami - w jej podjęciu wspomogą Wam - w domu: rodzice, a w szkole: wychowawcy, pedagog szkolny oraz doradca zawodowy.

Wybór należy do Was!

Dobry zawód to fajne życie!

Czytaj więcej: Przed wami ważna decyzja

Wycieczki zawodoznawcze w roku szkolnym 2019/2020.

W ramach Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków podejmujemy się organizacji wielu różnorodnych inicjatyw wspierających uczniów w planowaniu swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Jedną z inicjatyw były wycieczki zawodoznawcze adresowane do uczniów.

 Wycieczki stanowią dla młodzieży cenne źródło wiedzy o różnych zawodach, wykonywanych przez pracowników odwiedzanych zakładów pracy. Dzięki nim uczniowie mogą uzyskać - bezpośrednio u źródła - przydatne informacje na temat działalności firmy, specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż czy cech psychofizycznych, niezbędnych do wykonywania zadań na  różnych stanowiskach pracy. Pracownicy firm podkreślają wagę  kwalifikacji zawodowych oraz dobrze rozwiniętych umiejętności społecznych, koniecznych do realizacji codziennych zadań na stanowisku pracy. Zwracali uwagę na wartość każdego zawodu w aspekcie  prowadzenia przedsiębiorstwa.

W wycieczkach zawodoznawczych brali udział uczniowie z klas ósmych.