Startujemy z projektem: Wymiana Młodzieży "Europejska Iława przez dwa dziesięciolecia". Kierunek Tholen!

 

Więcej zdjęć

Wiesz co? 27 maja 2024 r. młodzież z SP3 wyruszy do Tholen na pięciodniową wyprawę pod okiem swoich nauczycieli - Pawła Leszka i Piotra Bryla! To kolejna odsłona naszej współpracy z Calvijn College z naszego miasta partnerskiego w Tholen oraz wyjątkowy czas, kiedy nasze szkoły znowu połączą siły.

Zanim wyruszymy w drogę, nasza młodzież pod czujnym okiem swoich opiekunów najpierw pozna, a następnie przygotuje prezentację o najważniejszych unijnych inwestycjach w Iławie, które zmieniły nasze miasto od momentu wstąpienia Polski do UE. Projekt świetnie się wpisuje w 20-lecie tego wydarzenia. Dodatkowym elementem projektu, którym zajmą się uczniowie, będzie okrągła rocznica, mianowicie 30 lat współpracy Iławy z Tholen. Oczywiście w tak zwanym międzyczasie postawimy na szlifowanie języka angielskiego - bo przecież trzeba się komunikować!

Co będzie się działo na miejscu? No cóż, plan jest taki: będziemy mieszkać u rodzin holenderskich, zwiedzać nasze miasto partnerskie, odwiedzimy włodarzy miasta oraz spędzimy mnóstwo czasu na wspólnych aktywnościach. Dodatkowo młodzież z Iławy zanurzy się w holenderskiej kulturze, a uczestnicy będą mieli okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń edukacyjnych, a wszystko w międzynarodowym klimacie.

A kto będzie pilnował, żeby wszystko było pod kontrolą? Oczywiście, nasze zgrane trio: Paweł, Piotr i Paulina Lignowska z iławskiego ratusza. Natomiast na miejscu w Iławie koordynować nasz wyjazd będzie Beata Furmanek, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej. Z nimi na pokładzie wszystko pójdzie jak z płatka!

Mamy nadzieję, że ta wymiana okaże się inspirująca i zapoczątkuje jeszcze głębszą współpracę między naszymi miastami. No to do zobaczenia w Holandii! Będzie się działo! Stay tuned!