Tydzień bibliotek - 8-15 maja 2024 r.

Tydzień Bibliotek zaczęliśmy od świętowania Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten został ustanowiony 8 maja 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. 

Oto fotorelacja z tego wydarzenia

 

Z "Mikołajkiem" w roli głównej!

 

 Galeria zdjęć

Wspólnie z uczniami klasy 4a zorganizowaliśmy w naszej bibliotece klasowy konkurs czytelniczy. Czytaliśmy rozdział "Reks", który znajduje się w lekturze szkolnej pt. "Mikołajek". Wszyscy czytający prezentowali wysoki poziom, więc niełatwo było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie przyznaliśmy trzy miejsca:
1. Szymon
2. Julia
3. Wiktoria
Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie!

Święto książki

 

Galeria zdjęć

23 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To coroczne międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa. Z tej okazji w naszej bibliotece miały miejsce spotkania, podczas których odbywały się sesje wspólnego czytania książek oraz "książkowe" dyskusje.

Walentynki w bibliotece

 

Galeria zdjęć 

Walentynki, walentynki!
Gdzie? W naszej bibliotece!
Z tej okazji nasi czytelnicy losowali książkę-"walentynkę", następnie samodzielnie wyszukiwali wylosowany tytuł na półkach. Komu udało się, zdobywał punkt w postaci serduszka.

Wyniki konkursu "Opowiem Ci legendę. Najpiękniejsze historie o Iławie"

 

Galeria zdjęć

UWAGA już są!! Wyniki konkursu "Opowiem Ci legendę. Najpiękniejsze historie o Iławie". Po długich i trudnych obradach jury wyłoniło laureatów konkursu literacko-plastycznego, pod patronatem Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego. Mamy laureatów-naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie. Pod kierunkiem nauczycielek, pani Cecylii Cywińskiej, Marty Projs oraz Edyty Portjanko i Katarzyny Moszczyńskiej napisali ciekawe legendy o naszym mieście oraz wykonali piękne ilustracje. Możemy je podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej. Zapewne wiele z naszych prac znajdzie się w przygotowywanej publikacji, dotyczącej iławskich legend.
WYNIKI!
Prace literackie
I miejsce - Alicja Kowalska -  kl. II b,
II miejsce - Gabriela Dziugiewicz - kl. VII a,
III miejsce - Barbara Krajewska - kl. II b
Prace plastyczne:
I miejsce - Hanna Musińska - kl. 4 c.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym konkursie.

Mikołajki w bibliotece

 

Galeria zdjęć

Jak co roku dnia 6 grudnia w naszej bibliotece obchodzimy mikołajki. Poznajemy historię Świętego Mikołaja, czytamy książki o tematyce świątecznej i wykonujemy ilustracje mikołajkowe.

Mała książka - wielki człowiek

 

Galeria zdjęć

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w kampanii "Mała książka-wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa w różnych grupach wiekowych. Z tej okazji odbyły się w bibliotece zajęcia, podczas których uczniowie klas pierwszych otrzymali specjalne Wyprawki Czytelnicze.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

 Galeria zdjęć

W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia klasy drugie i trzecie miały okazję sprawdzić swoją "tabliczkową wiedzę" w bibliotece szkolnej. Okazało się, że mamy nie jednego mistrza w tej trudnej, matematycznej dyscyplinie!

Dzień Postaci z Bajek

Galeria zdjęć 

W piątek, 3 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać ulubionych bohaterów z bajek. W bibliotece były spotkania z bajkami, zagadki, quizy oraz kolorowanki z ulubionych postaci bajkowych. Bawiliśmy się świetnie!

Noc Bibliotek 2023

 

Galeria zdjęć

Kolejna edycja "Nocy bibliotek" za nami, w tym roku akcja odbyła się pod hasłem "Absurd nie czytać".  Naszą szkołę dzielnie w ten chłodny wieczór reprezentowali wszyscy chętni uczniowie, a także klasa 6c i Szkolne Koło Wolontariatu. Uczestnicy nie tylko mieli okazję znaleźć dla siebie książki, ale również wziąć udział w konkursie z nagrodami. Jak zawsze impreza była bardzo udana. Dziękujemy również obecnym rodzicom. W czytaniu siła i pamiętajcie, że "absurd nie czytać".

Jubileusz 550. urodzin Mikołaja Kopernika

 

Galeria zdjęć

W tym roku świętujemy doniosły jubileusz 550. urodzin Mikołaja Kopernika.
Nasza szkoła otrzymała w podziękowaniu od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina "Biblioteczkę Copernicana" za włączenie się w obchody jubileuszu polskiego astronoma i wielkiego uczonego. Otrzymane w prezencie książki wzbogacą księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Galeria zdjęć

W piątek 29 września wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, którego patronką jest wybitna pisarka polska Janina Porazińska. Poprzez głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, chcieliśmy podkreślić, że jest ono dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu.

Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

 

Fotorelacja

Szkoła Podstawowa nr 3 brała 9 września 2023 roku czynny udział w akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej -  "Narodowym Czytaniu". Nasi uczniowie przygotowali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Młodzi czytelnicy przepięknie interpretowali fragmenty utworu przy akompaniamencie melodii granej na skrzypcach, również przez uczennicę naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie za wkład włożony w przygotowanie uczniów nauczycielom języka polskiego, a przede wszystkim dziękujemy uczniom Emilii i Julii Gembal, Marcelowi Anflikowi oraz Mai Cieciuch z klasy 8a, Alicji Ołdak, Wiwianie Listkowskiej, Liliannie Piaseckiej oraz Waleriji Hrytsiuk z klasy 5c. Impreza wypadła cudownie, niech żałuje ten, kto nie był.

"Jak napisać książkę?"

Tego i jeszcze innych ciekawostek, dotyczących warsztatu pracy i twórczości literackiej mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klasy 8e na spotkaniu z iławską autorką p. Anną Balińską.

 Fotorelacja