Walentynki w bibliotece

Walentynki, walentynki!
Gdzie? W naszej bibliotece!
Z tej okazji nasi czytelnicy losowali książkę-"walentynkę", następnie samodzielnie wyszukiwali wylosowany tytuł na półkach. Komu udało się, zdobywał punkt w postaci serduszka.

Wyniki konkursu "Opowiem Ci legendę. Najpiękniejsze historie o Iławie"

Galeria zdjęć

UWAGA już są!! Wyniki konkursu "Opowiem Ci legendę. Najpiękniejsze historie o Iławie". Po długich i trudnych obradach jury wyłoniło laureatów konkursu literacko-plastycznego, pod patronatem Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego. Mamy laureatów-naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie. Pod kierunkiem nauczycielek, pani Cecylii Cywińskiej, Marty Projs oraz Edyty Portjanko i Katarzyny Moszczyńskiej napisali ciekawe legendy o naszym mieście oraz wykonali piękne ilustracje. Możemy je podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej. Zapewne wiele z naszych prac znajdzie się w przygotowywanej publikacji, dotyczącej iławskich legend.
WYNIKI!
Prace literackie
I miejsce - Alicja Kowalska -  kl. II b,
II miejsce - Gabriela Dziugiewicz - kl. VII a,
III miejsce - Barbara Krajewska - kl. II b
Prace plastyczne:
I miejsce - Hanna Musińska - kl. 4 c.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym konkursie.

Mikołajki w bibliotece

Galeria zdjęć

Jak co roku dnia 6 grudnia w naszej bibliotece obchodzimy mikołajki. Poznajemy historię Świętego Mikołaja, czytamy książki o tematyce świątecznej i wykonujemy ilustracje mikołajkowe.

Mała książka - wielki człowiek

Galeria zdjęć

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w kampanii "Mała książka-wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa w różnych grupach wiekowych. Z tej okazji odbyły się w bibliotece zajęcia, podczas których uczniowie klas pierwszych otrzymali specjalne Wyprawki Czytelnicze.

Galeria zdjęć

W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia klasy drugie i trzecie miały okazję sprawdzić swoją "tabliczkową wiedzę" w bibliotece szkolnej. Okazało się, że mamy nie jednego mistrza w tej trudnej, matematycznej dyscyplinie!

Galeria zdjęć

W piątek, 3 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać ulubionych bohaterów z bajek. W bibliotece były spotkania z bajkami, zagadki, quizy oraz kolorowanki z ulubionych postaci bajkowych. Bawiliśmy się świetnie!

Noc Bibliotek 2023

Galeria zdjęć

Kolejna edycja "Nocy bibliotek" za nami, w tym roku akcja odbyła się pod hasłem "Absurd nie czytać".  Naszą szkołę dzielnie w ten chłodny wieczór reprezentowali wszyscy chętni uczniowie, a także klasa 6c i Szkolne Koło Wolontariatu. Uczestnicy nie tylko mieli okazję znaleźć dla siebie książki, ale również wziąć udział w konkursie z nagrodami. Jak zawsze impreza była bardzo udana. Dziękujemy również obecnym rodzicom. W czytaniu siła i pamiętajcie, że "absurd nie czytać".

Jubileusz 550. urodzin Mikołaja Kopernika

Galeria zdjęć

W tym roku świętujemy doniosły jubileusz 550. urodzin Mikołaja Kopernika.
Nasza szkoła otrzymała w podziękowaniu od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina "Biblioteczkę Copernicana" za włączenie się w obchody jubileuszu polskiego astronoma i wielkiego uczonego. Otrzymane w prezencie książki wzbogacą księgozbiór naszej biblioteki szkolnej.

Galeria zdjęć

W piątek 29 września wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, którego patronką jest wybitna pisarka polska Janina Porazińska. Poprzez głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, chcieliśmy podkreślić, że jest ono dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu.

Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

Fotorelacja

Szkoła Podstawowa nr 3 brała 9 września 2023 roku czynny udział w akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej -  "Narodowym Czytaniu". Nasi uczniowie przygotowali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Młodzi czytelnicy przepięknie interpretowali fragmenty utworu przy akompaniamencie melodii granej na skrzypcach, również przez uczennicę naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie za wkład włożony w przygotowanie uczniów nauczycielom języka polskiego, a przede wszystkim dziękujemy uczniom Emilii i Julii Gembal, Marcelowi Anflikowi oraz Mai Cieciuch z klasy 8a, Alicji Ołdak, Wiwianie Listkowskiej, Liliannie Piaseckiej oraz Waleriji Hrytsiuk z klasy 5c. Impreza wypadła cudownie, niech żałuje ten, kto nie był.

"Jak napisać książkę?"

Tego i jeszcze innych ciekawostek, dotyczących warsztatu pracy i twórczości literackiej mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klasy 8e na spotkaniu z iławską autorką p. Anną Balińską.

Fotorelacja

Kącik czytelniczy w bibliotece

Galeria zdjęć

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim czytelnikom małym i dużym życzymy zdrowia, uśmiechu i radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz miłego relaksu z książką w naszym pokoiku czytelniczym.

8-15 maja 2023 TYDZIEŃ BIBLIOTEK!

Nasza biblioteka szkolna zaprasza na cykl spotkań w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbywa się pod hasłem: "Moja, Twoja, Nasza-BIBLIOTEKA". Chcemy, by czas ten był czasem twórczym i radosnym dla wszystkich czytelników. W programie m.in.: interaktywna gra z ulubionymi książkami, zabawa w ukryte tytuły, zagadki czytelnicze, kolorowanki. Poza tym dla kl. I-III proponujemy karty pracy pt. "Kosmici w bibliotece", dla kl. I-VIII "Pojedynek książek" oraz "Twój bestseller".
Zapraszamy!