Narodowe Czytanie 2023 - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

 

Fotorelacja

Szkoła Podstawowa nr 3 brała 9 września 2023 roku czynny udział w akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej -  "Narodowym Czytaniu". Nasi uczniowie przygotowali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Młodzi czytelnicy przepięknie interpretowali fragmenty utworu przy akompaniamencie melodii granej na skrzypcach, również przez uczennicę naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie za wkład włożony w przygotowanie uczniów nauczycielom języka polskiego, a przede wszystkim dziękujemy uczniom Emilii i Julii Gembal, Marcelowi Anflikowi oraz Mai Cieciuch z klasy 8a, Alicji Ołdak, Wiwianie Listkowskiej, Liliannie Piaseckiej oraz Waleriji Hrytsiuk z klasy 5c. Impreza wypadła cudownie, niech żałuje ten, kto nie był.

"Jak napisać książkę?"

Tego i jeszcze innych ciekawostek, dotyczących warsztatu pracy i twórczości literackiej mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klasy 8e na spotkaniu z iławską autorką p. Anną Balińską.

 Fotorelacja

Kącik czytelniczy w bibliotece

 

Galeria zdjęć

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim czytelnikom małym i dużym życzymy zdrowia, uśmiechu i radości na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz miłego relaksu z książką w naszym pokoiku czytelniczym.

8-15 maja 2023 TYDZIEŃ BIBLIOTEK!

 

Nasza biblioteka szkolna zaprasza na cykl spotkań w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbywa się pod hasłem: "Moja, Twoja, Nasza-BIBLIOTEKA". Chcemy, by czas ten był czasem twórczym i radosnym dla wszystkich czytelników. W programie m.in.: interaktywna gra z ulubionymi książkami, zabawa w ukryte tytuły, zagadki czytelnicze, kolorowanki. Poza tym dla kl. I-III proponujemy karty pracy pt. "Kosmici w bibliotece", dla kl. I-VIII "Pojedynek książek" oraz "Twój bestseller".
Zapraszamy!

Galeria zdjęć

Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie

 

Galeria zdjęć

Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji "Książka chroni" bezpłatnie przekazała naszej bibliotece szkolnej pakiet książek w języku ukraińskim i angielskim. Książki dotarły do szkoły za pośrednictwem wydawnictwa Nowa Era. Dziękujemy za wsparcie!

Literaccy patroni roku 2023

 

 Galeria zdjęć

W naszej bibliotece pojawiła się nowa wystawa. Tym razem poświęcona jest Literackim Patronom Roku 2023, wybranym przez Sejm i Senat,  którymi są Wisława Szymborska i Aleksander Fredro.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i zapoznania się z twórczością tych wybitnych postaci.

Walentynkowa impreza czytelnicza w bibliotece

 

Galeria zdjęć

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w zajęciach  "Randka z książką". Zapoznali się z historią, legendą i tradycjami tego święta, które jest obchodzone na całym świecie oraz pisali "walentynki" do bliskiej osoby. Najbardziej oczekiwanym momentem było losowanie książek - walentynek.

Biblioteka po feriach!

W naszej bibliotece pojawiło się trochę nowości.
Urządziliśmy nową wystawę pt. "Polscy poeci dzieciom", promującą twórczość znanych i lubianych polskich autorów. Z pewnością każdy, kto zechce wziąć udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, znajdzie ciekawy wiersz, np.: Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow czy Ludwika Jerzego Kerna.
Nowością w naszej bibliotece jest też podnóżek do fotela oraz kolorowe podpórki do książek podarowane przez Radę Rodziców.
Starszym czytelnikom w tym miesiącu proponujemy nowości wyeksponowane na wystawce książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Galeria zdjęć

Konkurs "Reklama książki"

Zakończył się konkurs dla klas IV-VI "Reklama Książki" zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele informatyki przy współpracy z biblioteką szkolną.
Oto wyniki konkursu:
 

"Mała książka - wielki człowiek"

 Galeria zdjęć

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, mającej na celu rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, nasi pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze. Przy okazji wręczania odbyły się zajęcia głośnego czytania i kolorowania wybranych postaci z książek.

 

Dzień Postaci z Bajek

Galeria zdjęć

4 listopada 2022 r. w bibliotece odbył się Bajkowy Pokaz Mody. Na wybiegu paradowały: wróżki, księżniczki, rycerze, wojownicy i inni bohaterowie bajek. Okazją do tego wydarzenia był Dzień Postaci z Bajek, który corocznie jest obchodzony 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. To wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, gdyż bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Celem tego święta było zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek.