Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

 

W piątek 25 czerwca 2021 roku zakończył się wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, bowiem zdominowany przez pandemię, większości kojarzący się z nauczaniem zdalnym.
Rok szkolny, który wymagał od nas wszystkich dostosowania się do nieoczekiwanej rzeczywistości. 
Obchody związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 odbywały się w hali widowiskowo-sportowej. Poszczególne klasy miały okazję osobiście pożegnać się w miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu nauczycieli, kolegów, koleżanek, rodziców i najbliższych. O godz. 8.00- klasy VII, o 9.00- klasy VI, o 10.00- klasy V- IV,  o godz. 11.00- klasy II-III, a o godz. 12.00 klasy I.

Uroczystości prowadzili nauczyciele:

kl. VII – p. Marta Projs i  p. Leszek Dolewski, zdjęcia wykonywał p. Jakub Bobko

kl. VI- p. Aneta Dziopa i Wojciech Roguszczak, zdjęcia p. Jakub Bobko

kl. IV-V- p. Dominika Prabucka i Wiesław Roszak, zdjęcia p. Julita Sieńska

kl. II- III- p. Anna Melka i p. Marzena Mozarczyk, zdjęcia p. Alina Downer

kl. I- p. Milena Kozyra i p. Iga Kuśmirek, zdjęcia p. Alina Downer

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny pod przewodnictwem pani Aliny Jasińskiej.

Po serdecznym powitaniu wszystkich zgromadzonych, o głos poproszono Panią Dyrektor Grażynę Stolarską. Pani Dyrektor zwróciła się do społeczności uczniowskiej, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły słowami

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.

   Nadeszła chwila, której oczekiwaliście od początku września – dzisiaj kończymy ten szczególny rok szkolny, który był pełen niespodzianek, wyzwań i niepewności dla całej naszej społeczności.
Na szczęście w dobrym zdrowiu, które jest przecież wartością nadrzędną, dotarliśmy do końca roku szkolnego. Cieszę, że mimo niespokojnego czasu, przed wyjazdem na wakacje możecie spotkać się choć na chwilę w gronie kolegów i koleżanek, i upewnić się, że wszystko u nich dobrze.

Dziękuję Wam za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej.

Wielkie podziękowania kieruję do Rodziców uczniów naszej szkoły, bo to Oni każdego dnia stanowili dla Was wsparcie na tej krętej, a w ostatnim okresie szczególnie wyboistej, szkolnej drodze do wiedzy.

Dziękuję Nauczycielom, którzy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań , jakie niesie współczesny świat.

Dziś przyszła pora na chwilę wytchnienia, pora na zasłużony odpoczynek. Życzę Wam, aby czas wakacji był naprawdę wyjątkowy i przede wszystkim bezpieczny.”

Po przemówieniu nadszedł czas na zaprezentowanie osiągnięć uczniów w działalności szkolnej
i pozaszkolnej, konkursach szkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich przygotowane przez wychowawców poszczególnych klas.

Następnie prowadzący przedstawiali charakterystykę klasy, a wychowawcy uroczyście wręczali uczniom świadectwa, wyróżnienia oraz nagrody, a pani dyrektor gratulowała każdej z osób i życzyła miłych wakacji.

Niespodzianką okazał się występ uczniów i nauczycieli klas 8 tańczących poloneza do układu opracowanego przez panią Annę Sendzik. To wzruszające wykonanie poloneza na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dla dzieci z najmłodszych klas była to okazja do przeżycia zakończenia roku szkolnego, które przypominało to jakie znamy z przed okresu pandemii, a które w dzisiejszych trudnych czasach
nie wydają się już taką oczywistością. Dla pierwszaków pokaz poloneza był symboliczny i pokazał im jak oni za kilka lat będą mogli pożegnać się ze szkołą podstawową w ten wyjątkowy i podniosły sposób.

Uroczystości zakończono w miłej atmosferze i życzeniach spokojnych i zdrowych wakacji.

Wakacje to  najbardziej oczekiwany  przez uczniów okres, po całym roku szkolnym pełnym pracy i nauki. To czas, który powinniśmy wykorzystywać do spełniania i realizacji marzeń, a także na odpoczynek i regenerację, aby w pełni sił wrócić z radością w nadchodzącym roku szkolnym.

,,Jedziemy na wakacje” Cz. Janczarski

Jedziemy na wakacje

do lasu, nad wodę.

Prosimy ciebie, słonko

o piękną pogodę.

 

Jedziemy na wakacje

nad morze, na plażę.

Kolorowe muszelki

przynieś, falo, w darze.

 

Jedziemy na wakacje

w te góry wysokie.

Nie chowajcie się, szczyty,

za mgłą, za obłokiem.

                               

Jedziemy na wakacje

Na Mazury? Może!

Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,

czekaj na nas w borze!