Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

15 grudnia 2022r. odbył się Międzyszkolny Turniej Scrabble w języku angielskim. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły scrabblistów ze wszystkich iławskich szkół podstawowych, które stawiły się w naszej szkole pod opieką nauczycieli anglistów. Turniej otworzyła pani Sławomira Piątkowska, która jako organizatorka przywitała zaproszonych gości i zawodników. Następnie pani dyrektor Grażyna Stolarska życzyła zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia w grze. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Dorota Kamińska, której obecność podniosła rangę turnieju. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczył pan Maciej Makowski, nauczyciel angielskiego w iławskim LO im S. Żeromskiego. Po pełnej emocji rywalizacji poznaliśmy czterech najlepszych zawodników pierwszego Międzyszkolnego Turniej Scrabble. Zostali nimi:

1.     Franciszek Pachniewski SP3 - I miejsce

2.      Hubert Jankowski SP3 - II miejsce

3.      Julia Chojecka SP3 - III miejsce

      Czwarte miejsce zdobyła Julia Gawińska SP3

4

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

Podsumowanie akcji „Bezpieczny kontakt z psem”

W dniach 2-15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań edukacyjnych „Bezpieczny kontakt z psem” we współpracy z dogoterapeutą panem Dawidem Hajdasem oraz Hasanem, Keysi i Rosalie – owczarkami niemieckimi. Zajęcia odbywały się w klasach I-III oraz w świetlicy szkolnej.

 

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem. Pogłębili swoją wiedzę na temat prawidłowej opieki nad psem oraz o wynikających z tego obowiązkach. Zapoznali się również z informacjami o szkoleniach i pracy z psem. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z psem, a także obserwacji umiejętności psów zdobytych podczas szkoleń.

 

Dziękujemy za poświęconym nam czas i liczymy na dalszą współpracę. Zobacz zdjęcia

 

Wyniki konkursu "Witaj wiosno!"

Dnia 18.03.22 r. zakończył się konkurs plastyczny pod tytułem „Witaj Wiosno!” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym nagrodą był tydzień bez prac domowych 
Prace konkursowe były bardzo ciekawe, przedstawiały przeróżne wyobrażenia o naszej wiośnie, nie zabrakło w nich kwiatów wiosennych, zwierząt oraz samej Pani Wiosny.
Komisja złożona z zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów z trudem wybrała zwycięzców. Oto zwycięskie klasy:
- 1 b
- 2 c
- 3 c
- 4 c
- 5 c
- 6 a
- 7 b
Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych prac, które pięknie prezentują się na szkolnych korytarzach. Zobacz zdjęcia

 

Konkurs "Witaj Wiosno!"

 

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs pt. „Witaj Wiosno”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie klasy (I-VIII). Każda klasa chętna do udziału w konkursie powinna wykonać pracę przedstawiającą powitanie Pani Wiosny. Zwycięskie klasy otrzymają nagrodę w postaci całego tygodnia bez prac domowych. Konkurs trwa do 18.03.2022r.

 

Czytaj więcej: Konkurs "Witaj Wiosno!"

Podręczniki do religii

PODRĘCZNIKI  DO RELIGII

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Kl. I      „Bóg jest naszym Ojcem” (podręcznik z ćwiczeniami)

Kl. II    „Kochamy Pana Jezusa” (podręcznik + ćwiczenie)

Kl. III  „Przyjmujemy Pana Jezusa” (podręcznik + ćwiczenie)

Kl. IV  „Słuchamy Pana Boga” (tylko podręcznik)

Kl. V „Jezus dla człowieka” (tylko podręcznik)

Kl. VI „W Kościele umacniamy wiarę” (tylko podręcznik)

Autorzy: Tadeusz Panuś, Andrzej Kielian, Adam Berski

Wydawnictwo św. Stanisława

Kl. VII „Spotykamy się z żywym słowem” (tylko podręcznik)

Kl. VIII „Żyjemy w miłości Boga” (tylko podręcznik)

Autorzy: Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka

Wydawnictwo św. Stanisława

List Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie!

 

Drodzy uczniowie!

 

Przed nami  rok szkolny 2021/ 2022, na którego rozpoczęcie bardzo czekamy. Żywię głęboką nadzieję, podobnie jak całe grono pedagogiczne, iż będzie to czas spokoju, powrotu do nauki w trybie stacjonarnym , której wszyscy potrzebujemy. Najcenniejszy jest dla nas bowiem kontakt bezpośredni, nauka na żywo-podczas, której tworzą się prawdziwe relacje.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani nadal przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEiN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.

Wszystkie zostały umieszczone na stronie www.sp3.ilawa.pl i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ich ścisłe przestrzeganie. Zostały one również umieszczone w e-dzienniku w zakładce „Ogłoszenia”.

W nowym roku szkolnym obowiązują dotychczasowe procedury dotyczące rejestru wejść osób dorosłych na teren placówki.

Uczniowie nie korzystają z telefonów komórkowych, poza wyjątkowymi sytuacjami, w których istnieje potrzeba skontaktowania się z rodzicem lub opiekunem.

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.

Uczniowie będą korzystać z kilku wejść do szkoły, a  zajęcia większości  klas będą odbywać się w jednej sali lekcyjnej. Ze wzgl. na warunki lokalowe, część uczniów będzie "wędrować" między klasami, ale postaramy się, aby było to jak najmniej uciążliwe.

 

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby zapoznać się z poniższymi wytycznymi dotyczącymi Państwa, a przede wszystkim uczniów:

 

1. Do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi - bez objawów przeziębienia i bez temperatury. Uczniowie z objawami przeziębienia lub temperaturą są odsyłani do domu zgodnie z Procedurą  postępowania z uczniem, u którego występują objawy, które mogą sugerować zakażenie COVID 19.

2, Każdy uczeń wchodzi i wychodzi z placówki wyznaczonym wejściem i wyjściem.
Rodzice i opiekunowie , zgodnie z obowiązującymi procedurami, nie wchodzą na teren placówki.

Wyjątek stanowią:
- rodzice i opiekunowie uczniów niepełnosprawnych –obowiązuje wówczas wejście główne
- rodzice i opiekunowie uczniów klas I w I półroczu

Czytaj więcej: List Dyrektora Szkoły

Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

 

W piątek 25 czerwca 2021 roku zakończył się wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, bowiem zdominowany przez pandemię, większości kojarzący się z nauczaniem zdalnym.
Rok szkolny, który wymagał od nas wszystkich dostosowania się do nieoczekiwanej rzeczywistości. 
Obchody związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 odbywały się w hali widowiskowo-sportowej. Poszczególne klasy miały okazję osobiście pożegnać się w miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu nauczycieli, kolegów, koleżanek, rodziców i najbliższych. O godz. 8.00- klasy VII, o 9.00- klasy VI, o 10.00- klasy V- IV,  o godz. 11.00- klasy II-III, a o godz. 12.00 klasy I.

Uroczystości prowadzili nauczyciele:

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

Podkategorie