Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020

UWAGA!

31 lipca od 10.00 w sekretariacie naszej szkoły będzie można pobierać loginy umożliwiające dostęp do wyników egzaminu. Od 3 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 12.00, w sekretariacie wydawane będą zaświadczenia o wynikach egzaminów.

Harmonogram zakończenia roku dla klas VIII

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas VIII odbędzie się 25 czerwca 2019 roku na hali widowiskowo- sportowej o 13.00.

Informujemy, że ze względu na obostrzenia sanitarne, z każdym dzieckiem może przyjść tylko jedna osoba dorosła.

Konieczne jest zakrycie ust i nosa przy wejściu do hali i sali gimnastycznej.

Na hali, uczniowie zajmują co drugie miejsce siedzące w wyznaczonym sektorze.

Do zobaczenia!

Harmonogram zakończenia roku dla klas I-VII

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca 2019r., według poniższego harmonogramu:

Hala sportowa:                        Sala gimnastyczna:

8.00 - kl. III                                    9.00 - kl. IV

9.00 - kl. II

10.00 - kl. I

11.30 - kl. Va. Vb, Vc

12.30 - kl. Vd, Ve, Vf

13.30 - kl. VI

14.30 - kl. VII

Konieczne jest zakrycie ust i nosa przy wejściu do hali i sali gimnastycznej.

Na hali, uczniowie zajmują co drugie miejsce siedzące w wyznaczonym sektorze.

Do zobaczenia!

Wyniki internetowego konkursu plastycznego „KREATYWNI W DOMU”

Szybkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego… Nadszedł czas rozstrzygnięcia. Na nasz internetowy konkurs wpłynęły 23 prace, z których jury wyłoniło 5 laureatów i wybrało 4 wyróżnionych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wykonaliście piękne i kreatywne dzieła!

Organizator: J. Sierzputowska

Miejsce:

·         I – Gabriela Grzywacz kl. VIE

·         II – Aleksandra Ołdak kl. IVB

·         III – Kornelia Woźnowska kl. VIC

·         IV – Julia Markuszewska kl. VE

·         V – Amelia Kostkowska kl. VIID

Wyróżnienie:

·         Za promowanie zdrowego trybu życia:

Mateusz Wagner kl. VC (zdrowa żywność)

Kacper Szymański kl. VE (ruch na świeżym powietrzu)

·         Za barwy i ekspresję malarską:

Marika Kulesza kl. IIIB

Vivienne Jarzębowska kl. IVB

Wiecej zdjec

Projekt Iława-Tholen

W środę 10.06.2020 r. w pobliżu Portu Śródlądowego w Iławie odbyły się pierwsze warsztaty malarskie, plenerowe, realizowane w ramach projektu Iława-Tholen. Pomimo niepewnej, pochmurnej pogody, panowała wspaniała i twórcza atmosfera. Tematem prac był oczywiście wyjątkowo uroczy pejzaż znad Dużego Jezioraka, zarys brzegu Wielkiej Żuławy oraz łodzie żaglowe w porcie. Młodzi artyści uczyli się, jak pokazać na płótnie migotliwość falującej wody, zmieniające się pod wpływem słońca barwy jeziora i nieba. Ćwiczyli magiczne, malarskie sztuczki. Uczniowie posługiwali się farbami akrylowymi i olejnymi na podobraziach. Efekty tych artystycznych zmagań, jak i przebieg zajęć można podziwiać na zdjęciach. Prace malarskie wykonane podczas warsztatów prezentują się pięknie! W plenerze brali udział: Mariusz Szałkowski kl. VIB, Emilia Malinowska kl. VIC, Oliwia Stasiuk kl. VIC, Kornelia Woźnowska kl. VIC, Klara Dziedziak kl. VID, Olga Winiewska kl. VID, Michał Bryl kl. VIIC, Natalia Myślińska kl. VIIC. Nauczyciel prowadzący i opiekun grupy: Joanna Sierzputowska. Zobacz zdjęcia

Spotkanie z rodzicami przyszłych klas I

Uwaga!
Zapraszamy do sali gimnastycznej SP 3 Iława
Rodziców uczniów nowych klas pierwszych we wtorek, 23 czerwca 2020 r. o godz. 16.00.
Omówione zostaną ogólne sprawy organizacyjne.

Ze względu na przepisy i zasady przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19  proszę, aby w sprawie jednego dziecka przyszedł tylko jeden rodzic (bez dzieci).

Zapraszam, Grażyna Stolarska, Dyrektor szkoły.

Nie patrz na to, w jakim kraju

Jaki kolor dzieci mają

I jak piszą na tablicy.

To naprawdę się nie liczy!

Przecież wszędzie każda mama,

Każdy tata chce to samo:

Żeby dziś na całym świecie

Mogły żyć szczęśliwie dzieci!

Słowa popularnej piosenki Majki Jeżowskiej towarzyszyły dzieciom klasy Ia w Dniu Dziecka.  Podczas zdalnych zajęć uczniowie wysłuchali ilustrowanego obrazkami wiersza „My dzieci świata”. Następnie wykonali pracę plastyczną, na której przedstawili siebie w innej części świata niż Polska. Efekty podjętych działań widać na załączonych zdjęciach.

Magdalena Szczuka

Nauka zdalna do 26 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa, na której minister Dariusz Piontkowski przedstawił najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020 oraz letniego wypoczynku. Szef MEN wskazał, że 1 czerwca rozpoczyna się kolejny etap stopniowego przywracania pracy szkół i placówek oświatowych. Zapowiedział jednocześnie przedłużenie do 26 czerwca br. kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Minister Dariusz Piontkowski przypomniał także o zbliżających się egzaminach, które dla maturzystów rozpoczynają się już 8 czerwca, a dla uczniów klas VIII – 16 czerwca.

Szef MEN zapowiedział ponadto, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., zostanie przedłużona do 26 czerwca. Przypomnijmy, że o sposobie realizacji zdalnej nauki decyduje dyrektor szkoły lub placówki, przy współpracy z nauczycielami i po uwzględnieniu możliwości uczniów i rodziców.