"Czytam i rozumiem"

Galeria zdjęć

W styczniu 2024r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie odbył się szkolny etap konkursu „Czytam i rozumiem” dla uczniów klas III. Zwycięzcami zostali: Alina Dziugiewicz kl. IIIa, Klara Kowalewska kl. IIIb, Kacper Kasak kl. IIIc, Amelia Pipir kl. IIId. 22 maja 2024r. w Starostwie Powiatowym w Iławie odbył się finałowy etap konkursu "Czytam i rozumiem” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Rozwoju i Edukacji pod patronatem starosty powiatowego Bartosza Bielawskiego.
II miejsce zajęła Alina Dziugiewicz kl. IIIa
III miejsce zajęła Klara Kowalewska kl. IIIb
Gratulujemy!

Koordynator konkursu: Anna Barbarska

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

W marcu 2024 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II.
Dyplom laureata otrzymali następujący uczniowie: Natalia Kowalewska, Szymon Gurgielewicz, Julia Kuczmarska, Bartosz Żbikowski z klasy VII c. Uczestników do konkursu przygotowała p. Monika Krzywkowska, która serdecznie gratuluje uzyskanych wyników i zaprasza na kolejne olimpiady.

Egzamin ósmoklasisty

W 2024 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 14 do 16 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z harmonogramem.

wtorek, 14 maja – język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut,
    środa, 15 maja – matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut,
    czwartek, 16 maja – język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o:

60 minut – w przypadku języka polskiego,
    50 minut – w przypadku matematyki,
    45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.