Przedstawiamy Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski to zrzeszenie wszystkich uczniów szkoły. Jest powoływany jest w celu rozwiązywania zadań dotyczących życia szkolnego uczniów oraz działania na rzecz społeczności uczniowskiej i obrony jej praw. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pomagają realizować zadania zaproponowane przez Samorząd Uczniowski.

W tym roku opiekunami Samorządu są:

p. Milena Kozyra (nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w klasie VIII A)

p. Monika Bernasiuk (nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w klasie VA)

Natomiast Prezydium Samorządu, wybrane w wyborach, reprezentujące wszystkich uczniów naszej szkoły to:

• Aleksandra Ołdak (kl.VIII B),

• Paulina Pieńczewska (kl.VII B)

• Izabela Gawińska (kl.VI B)

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski planuje następujące działania:

• obchody świąt, takich jak: Dzień Chłopaka, Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Dzień Niepodległości, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca;

• akcja „Karma zamiast kwiatka”

• szkolne Mikołajki;

• poczta Walentynkowa;

• zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt;

• kiermasz książek;

• przywitanie wiosny – kolejna edycja ozdabiania drzwi klas;

• pomoc w organizacji kiermaszów;

• udział w uroczystościach szkolnych;

• współdziałanie z władzami szkolnymi i wychowawcami klas;

• organizacja tematycznych piątków.