Spóźniony słowik – rok szkolny 2015/2016

Widowisko pt. „Spóźniony słowik” zespół teatralny pokazał przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom 18 lutego 2016 roku podczas Dni Otwartych Szkoły oraz 22 czerwca 2016 roku na Gali Osiągnięć Uczniów w iławskim kinoteatrze Pasja. Występ inscenizował treść znanego wiersza Juliana Tuwima o tym samym tytule. Pani Słowikowa przygotowała dla Pana Słowika wykwintną kolację. Jednak kawaler spóźniał się. Słowikowa z przyjaciółkami rozmyślała, co mogło przydarzyć się Słowikowi. Przywoływała tragiczne w skutkach okoliczności jego nieobecności. W końcu Słowik pojawił się. Był szczęśliwy i zafascynowany prześlicznie wyglądającą nocą przyrodą, dlatego do domu szedł piechotą. Spektakl  zachwycił widzów kreatywną grą artystów, scenografią i kostiumami aktorów.

W role wcielili się:

Katarzyna Zglińska oraz Julia Szczepańska –  Pani Słowikowa