Baśń o królewnie Śnieżce inaczej – rok szkolny 2017/2018

     

ZDJĘCIA

7 czerwca 2018 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty  Meredyk-Szczesiak i Doroty Świtaj zaprezentowało uczniom z klas 4-7 przedstawienie pt. „Baśń o królewnie Śnieżce inaczej”. Scenariusz inscenizacji napisali uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego na podstawie baśni Charlesa Perraulta pt. „Królewna Śnieżka”. Treść przedstawienia przestrzegała przed zażywaniem  substancji, które mogą prowadzić do uzależnienia oraz wyjaśniała mechanizm uzależnienia.

„Samotny, bo niekochany”

           

25 listopada 2019 roku Dziecięce Koło Teatralne „Pierrot” pod opieką pań, Edyty Meredyk-Szczesiak i Doroty Świtaj, zaprezentowało podczas gali w Kinoteatrze Pasja w Iławie inscenizację pt. „Samotny, bo niekochany”. Sztuka została wystawiona z okazji jubileuszu 60 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko-Gminny w Iławie.

DZIECIĘCE KÓŁKO TEATRALNE „PIERROT”

Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” powstało z inicjatywy pani mgr Edyty Meredyk-Szczesiak w roku szkolnym 1998/1999. Istnieje do dziś. Skupia  w swoich szeregach uczniów z klas od III do VIII zainteresowanych taką formą działalności zajęć pozalekcyjnych.

Lekcje wytrzymałości - rok szkolny 2017/2018

13 października 2017 roku pod czujnym okiem pani Edyty Meredyk-Szczesiak i pani Doroty Świtaj Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” i chór „Tęczowe nutki” zaprezentowali uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły program satyryczny pt. „Lekcje wytrzymałości”.

Program wesoły na święto szkoły - rok szkolny 2016/2017

     

14 października 2016 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieka pani Edyty Meredyk-Szczesiak i pani Doroty Tarasiewicz przygotowało uroczystą akademię z okazji 50-lecia szkoły pt. „Program wesoły na święto szkoły”.

     Uroczystość rozpoczął szkolny chór „Tęczowe nutki” piosenką  „50 lat minęło”. Następnie Julia Konkol z lasy VIe i Julia Szczepańska z kasy Vc wcieliły się w role konferansjerek i witały odwiedzających szkołę gości przynoszących okazjonalne podarunki.

Historia lubi się powtarzać - rok szkolny 2016/2017

     

28 kwietnia 2017 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie młodzi aktorzy z Dziecięcego Kółka Teatralnego „Pierrot” pod opieką pań, Edyty Meredyk-Szczesiak i Doroty Świtaj, oraz szkolny chór „Tęczowe nutki” prowadzony przez panią Alinę Jasińską, zaprezentowali uczniom szkoły inscenizację muzyczno-teatralną z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Całość rozpoczęła Julia Konkol z klasy VIe, śpiewając piosenkę z repertuaru Ireny Santor „Powrócisz tu”. Następnie zaczął się spektakl.

Spóźniony słowik – rok szkolny 2015/2016

Widowisko pt. „Spóźniony słowik” zespół teatralny pokazał przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom 18 lutego 2016 roku podczas Dni Otwartych Szkoły oraz 22 czerwca 2016 roku na Gali Osiągnięć Uczniów w iławskim kinoteatrze Pasja. Występ inscenizował treść znanego wiersza Juliana Tuwima o tym samym tytule. Pani Słowikowa przygotowała dla Pana Słowika wykwintną kolację. Jednak kawaler spóźniał się. Słowikowa z przyjaciółkami rozmyślała, co mogło przydarzyć się Słowikowi. Przywoływała tragiczne w skutkach okoliczności jego nieobecności. W końcu Słowik pojawił się. Był szczęśliwy i zafascynowany prześlicznie wyglądającą nocą przyrodą, dlatego do domu szedł piechotą. Spektakl  zachwycił widzów kreatywną grą artystów, scenografią i kostiumami aktorów.

W role wcielili się:

Katarzyna Zglińska oraz Julia Szczepańska –  Pani Słowikowa

Tytus Bortkiewicz  –  Pan Słowik

Adrianna Niewiadomska  –  Sikorka

Alicja Zażdżyk  –  Gil

zobacz zdjęcia

Calineczka – rok szkolny 2015/2016

zobacz zdjęcia

16 grudnia 2015 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty  Meredyk-Szczesiak i Doroty Świtaj zaprezentowało przedstawienie muzyczno-teatralne, pt. „Calineczka”  uczniom z klas I-III, na Konkursie Ekologicznym klas III oraz podczas Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Kurtyna w górę” w iławskim Kinoteatrze „Pasja”. Aktorzy wcielili się w różne role. Na scenie pojawiła się kobieta, która pragnęła mieć dziecko, bo była bardzo samotna. Od kwiatów otrzymała nasionko. Zaopiekowała się nim
i z nasionka urodziła się dziewczynka. Mama nazwała ją Calineczka, bo była wielkości cala. Następnie mała istotka przeżywała przygody. Spotkała na swojej drodze Ropuchę, która chciała wydać ją za mąż za swojego syna Ropucha. Z tej niezręcznej sytuacji uratowały ją raki i motylki. Calineczka trafiła do pani Myszki, która przedstawiła ją swojemu bogatemu przyjacielowi Kretowi. Zauroczony urodą Calineczki pan Kret oświadczył się jej.

Dzień Edukacji Narodowej – rok szkolny 2015/2016

zobacz zdjęcia

14 października 2015 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty Meredyk-Szczesiak i Doroty Tarasiewicz przygotowało wspólnie z chórem „Tęczowe nutki” program artystyczny. Zaprezentowano go na uroczystym apelu wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły.

Akademię rozpoczął konferansjer, witając wszystkich zgromadzonych gości. Następnie aktorzy zaprezentowali inscenizację pt. „Pani na opak”, która ukazała parodię dnia szkolnego.

Na scenie pojawili się uczniowie. Usiedli w ławkach i czekając na nauczycielkę, narzekali na nią, że jest wymagająca i często zadaje prace domowe. W pewnej chwili do klasy weszła wróżka, która zaproponowała pomoc. Sprawiła, że pani zmieniła się nie do poznania. Nauczycielka weszła do klasy.

Księżniczka na ziarnku grochu – rok szkolny 2014/2015

zobacz zdjęcia

29 kwietnia 2015 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty  Meredyk-Szczesiak i Doroty Tarasiewicz zaprezentowało uczniom z klas I-III przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Aktorzy wcielili się w różne role. Na scenie pojawiła się rodzina królewska: król, królowa i książę. Następnie ukazały się piękne księżniczki. Narrację prowadzili paziowie i ochmistrz. Największy aplauz wzbudził błazen i jego akrobatyczne popisy - fikołki i gwiazdy. Stroje aktorów oraz rekwizyty przygotowali uczniowie z pomocą swoich rodziców i opiekunek kółka. Całość uatrakcyjniła odpowiednio dobrana muzyka klasyczna. Spektakl bardzo się spodobał widzom. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Trzy życzenia – rok szkolny 2014/2015

10 grudnia 2014 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” zaprezentowało dzieciom ze świetlicy szkolnej inscenizację pt. „Trzy życzenia”. Na scenie pojawiła się trójka rodzeństwa: Adaś, Krzyś i Ewa. Usiadły za stołem i odrabiały prace domowe. Po chwili Adaś opowiedział rodzeństwu, że w zimową, mroźną noc można spotkać Śnieżną Królową, która spełnia trzy życzenia. Dzieci postanowiły nie kłaść się spać tej nocy i poczekać na Królową. Każde z nich wymyśliło dla siebie życzenie. Adaś wybrał mądrość, Krzyś marzył zostać naukowcem, a Ewa chciałaby być piękna. Po chwali zasnęły nad zeszytami. W pokoju pojawiła się Śnieżna Królowa i obudziła Adasia. Zaspany chłopiec szybko trącił Ewę. Ta oznajmiła, że jest głodna i na stole natychmiast pojawiła się kanapka. Wzburzony Adaś zarzucił siostrze, że zmarnowała jedno życzenie i krzyknął, że mogłaby sama zostać kanapką. W tej chwili dziewczynka zamieniła się w kanapkę. Chłopiec szybko spostrzegł, że źle zrobił i poprosił, by Ewa znów była Ewą. Królowa spełniła życzenia i odeszła. Wszystko to obserwował Krzyś. Wytknął rodzeństwu, że zmarnowali wszystkie życzenia. Wywiązała się kłótnia.

Czas wolności – rok szkolny 2014/2015

12 listopada 2014 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty Meredyk-Szczesiak i Doroty Tarasiewicz  przygotowało wspólnie z chórem „Tęczowe nutki” inscenizację muzyczno-teatralną pt. „Czas wolności”. Zaprezentowano ją dwukrotnie na uroczystych apelach wszystkim uczniom naszej szkoły.

Spektakl rozpoczął narrator, przypominając zgromadzonym, że dzień 11 listopada jest symbolem walki o wolność oraz znakiem wiary i zwycięstwa. Następnie wszyscy zaśpiewali hymn Polski. Potem na scenie pojawili się wnuczek i dziadek. Mężczyzna opowiadał chłopcu dzieje ojczyzny. W trakcie przedstawienia można było usłyszeć wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Później ukazali się trzej zaborcy naszego państwa, Rosja, Prusy i Austria, którzy rozrywali mapę Polski. W ten symboliczny sposób zobrazowano losy naszego kraju.

Rezerwowy zawodnik - rok szkolny 2013/2014

Sztuka teatralna zaprezentowana w maju dzieciom z Przedszkola „Mali odkrywcy” w Iławie oraz najmłodszym uczniom naszej szkoły. Spektakl ukazał w prosty sposób zasady „czystej gry” w sporcie. Aktorzy wcielili się w zawodników grających w piłkę siatkową. Jedna drużyna musiała oddać swojego rezerwowego zawodnika przeciwnemu zespołowi, by mecz mógł się odbyć. Pożyczony zawodnik miał trudne zadanie. Musiał grać uczciwie.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu klaszcząc podczas występu. Inscenizacja bardzo się podobała. Nasi artyści w nagrodę otrzymali dużą torbę słodyczy i zostali zaproszeni na kolejny występ.

zobacz zdjęcia

Kopciuszek - rok szkolny 2013/2014

 

Inscenizacja muzyczna zaprezentowana w marcu przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom podczas Dni Otwartych Szkoły. Inscenizacja rozbawiła wszystkich widzów.orystyczny sposób ukazała nieudane spotkanie Kopciuszka z księciem. Główna bohaterka została odrzucona przez królewicza, ponieważ nie zadbała o swoją czystość. Gdy o północy zgubiła pantofelek, wszyscy goście zauważyli, że ma brudną nóżkę. Z tego właśnie powodu musiała uciec z balu.

Niepodległa Polska - rok szkolny 2013/2014

Inscenizacja muzyczno-teatralna zaprezentowana uczniom naszej szkoły z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spektakl przedstawił dzieje naszego kraju od czasów zaborów aż do odzyskania niepodległości. Całą historię opowiadał dziadek swojemu wnuczkowi. Dialogi i narrację przeplatały piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru „Tęczowe nutki”. Na scenie pojawili się sławni polscy poeci: Mickiewicz, Słowacki, Norwid oraz żołnierze dowodzeni przez Józefa Piłsudskiego. Największą atrakcją było pojawienie się słynnej Kasztanki marszałka. Spektakl został nagrodzony przez uczniów gromkimi brawami.

zobacz zdjęcia