Grudniowe zwyczaje

Początek grudnia w świetlicy szkolnej został poświęcony grudniowym zwyczajom. We wtorek, 3 grudnia podczas zajęć odbył się konkurs plastyczny polegający na odrysowaniu, wycięciu oraz ozdobieniu skarpety świętego Mikołaja. W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas I – VI. Wyłoniono cztery pierwsze miejsca w kategorii klas I, II, III i powyżej III.

I miejsce w klasach I: Alicja Zecha kl. I c

I miejsce w klasach II: Aniela Zielińska kl. II b

I miejsce w klasach III: Veronika Shumeha kl. III b

I miejsce w klasach powyżej III: Wiktoria Markuszewska kl. VI a

Wyróżniono także następujące prace:

Alicja Ołdak kl. I c

Alicja Waliszewska kl. II c

Zuzanna Treder kl. III c.

W środę, 4 grudnia rozmawialiśmy o górnikach z okazji ich święta. Nasi wychowankowie dowiedzieli się jak wydobywany jest węgiel, do czego wykorzystujemy go na co dzień oraz poznali historię związaną z obchodami Święta Górnika. Mieli okazję na własne oczy zobaczyć węgiel i pokolorować nim kontury przedstawiające sylwetkę górnika.

W czwartek, 5 grudnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się, kto to jest wolontariusz oraz czym może się zajmować. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak my każdego dnia możemy bezinteresownie pomagać innym.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wspólnie wykonaliśmy dekoracje, którymi ozdobiliśmy świetlicę. Ubraliśmy też choinkę, na której wisi łańcuch wykonany przez dzieci. Uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające renifera oraz ozdabiali farbami świąteczne bombki.

Przygotowując się do mikołajek nasi wychowankowie napisali list do świętego Mikołaja oraz poznali mikołajkowe tradycje z różnych stron świata. W piątek, 6 grudnia naszą świetlicę odwiedził św. Mikołaj, który zostawił dla dzieci prezent – duży zestaw klocków do budowania. Zobacz zdjęcia