Andrzejki

W poniedziałek, 25 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci poznały historię pluszowego misia, wysłuchały opowiadania o niedźwiedziach oraz rozwiązywały test wiedzy przyrodniczej na ich temat. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne z misiami w roli głównej.

We wtorek, 26 listopada w świetlicy został zorganizowany kiermasz babeczek udekorowanych przez dzieci. Uczniowie, którzy byli tego dnia w świetlicy mieli okazję dekorować babeczki. Z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością powstały dekoracje na babeczkach, które potem dzieci prezentowały kupującym. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili babeczki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie świetlicy.

Przez kolejne dni rozmawialiśmy o tradycjach i obrzędach andrzejkowych.  Udekorowaliśmy salę wcześniej wykonanymi przez dzieci kluczami. Nie zabrakło również zabaw i wróżb andrzejkowych takich jak: wróżba z butami, losowanie kolorów i odkrywanie ich znaczeń, wróżby „kim będę w przyszłości?”, nakłuwanie serca , czarodziejskie gwiazdy, wróżba z daty urodzenia oraz wiele innych. Zabawę umilił nam konkurs tańca na gazecie.

W piątek, 29 listopada w świetlicy odbyły się zajęcia z robotyki dla klas I-III. Zajęcia te wzbudziły wśród uczniów duże zainteresowanie. Zobacz zdjęcia