Poznajemy zawody

Ostatni tydzień w świetlicy był tygodniem pełnym wrażeń dla wszystkich świetliczan. Odwiedziło nas wielu gości reprezentujących różne zawody : policjanci, strażak, bibliotekarka. Wybraliśmy się również do lecznicy dla zwierząt aby dzieci mogły bliżej poznać pracę weterynarza. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o tym jakie zawody znają dzieci oraz jaką mają wiedzę na ich temat. Uczyliśmy się rozpoznawać nazwy zawodów również przez zabawę np. Kalambury oraz łączenie nazwy zawodu z pasującą ilustracją. Wszyscy goście bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu dzieci wykonywały również wiele prac plastycznych, poznawały pierwsze wiosenne kwiaty oraz stroiły salę dzięki czemu w  naszej świetlicy jest już bardzo wiosennie. Mieliśmy również przyjemność gościć na hali widowiskowo- sportowej podczas zawodów sportowych zorganizowanych dla przedszkoli w Iławie. Zobacz zdjęcia