BEZPIECZNE FERIE

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W dniach 14-18 stycznia w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne: „Bezpieczne ferie”. Wychowawcy świetlicy podczas rozmów, prezentacji multimedialnej i zabaw, przestrzegali wychowanków przed niebezpieczeństwami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne na konkurs pt.: „Bezpieczne ferie”. Spośród prac wybrano te, które najpełniej realizują zamysł konkursu i cechują się kreatywnością. Zobacz zdjęcia

Wyróżniono trzy prace:

Lena Klukowska kl. II d

Wiktoria Głód kl. II d

Gabrysia Dziugiewicz kl. II d

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych prac J

16 stycznia dzieci przebrane w stroje karnawałowe brały udział w grach i zabawach integrujących grupę.

Z okazji nadchodzącego święta Babci i Dziadka, wychowankowie świetlicy dzielili się opowiadaniami o swoich dziadkach, o tym jak ważni są w ich życiu. Wychowawcy zwracali uwagę o potrzebie wyrażania szacunku do wszystkich osób starszych. Na koniec dzieci chętnie narysowały portrety swoich babć i dziadków.

Przez cały tydzień, dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych, największą radość sprawiła im zabawa zespołowa - bitwa na papierowe śnieżki.

Wychowawcy świetlicy: K. Zdziebłowska, K. Górska, K. Kasak, A. Melka