Spotkanie z Mikołajem w świetlicy

4 grudnia obchodziliśmy w świetlicy święto wszystkich górników, czyli Barbórkę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o ciężkiej  i niebezpiecznej pracy górnika, następnie za pomocą węgla wykonały prace plastyczne i w ten sposób powstała galeria „węglem malowana”. Zobacz zdjęcia

W środę, 5 grudnia 2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt.: „Mikołajkowa skarpeta”. Spośród 30 prac wybrano te, które cechowały: estetyka i kreatywność. Wyłoniono cztery pierwsze miejsca w kategorii klas I, II, III i powyżej klas III.

Zofia Zakrzewska – kl. I d

Gabriela Dziugiewicz – kl. II d

Aleksandra Ołdak – kl. III b

Krzysztof Bartkowski – kl. IVe

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

6 grudnia to radosny dzień! Tego dnia w świetlicy nie zabrakło niespodzianek. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z legendą o św. Mikołaju, poznały też tradycje „Mikołajkowe” w innych krajach. Następnie odwiedził nas Mikołaj z pomocnikami i każde dziecko dostało słodki upominek. Prezentem dla wszystkich dzieci były również miękkie i kolorowe pufy.

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci, aby umilić czas dzieciom w świetlicy szkolnej,  7 grudnia nasi wychowankowie wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby spotkać się z Mikołajem i Śnieżynkami. Podczas spotkania, dzieci brały udział w różnych konkursach, śpiewały piosenki, tańczyły i ubierały bałwanka. Na koniec Mikołaj przygotował słodką niespodziankę. Spotkanie z Mikołajem przyniosło dzieciom dużo radości.

Podczas minionego tygodnia, wiele przyjemności przyniosło dzieciom: wspólne ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, zabawy ruchowe „Tor przeszkód” oraz inne zabawy integrujące grupę. Dzieci wykonywały również „Najdłuższy Łańcuch Choinkowy”, który sukcesywnie robi się coraz dłuższy.

Wychowawcy świetlicy: K. Zdziebłowska, K. Górska, A. Melka, K. Kasak