Uczniowie TRÓJKI z sukcesami w ogólnopolskim konkursie

 

Więcej zdjęć

W dniu 14 marca nasi uczniowie wzięli udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „ŚWIETLIK”. Jest to niezwykle ciekawy, ale też trudny konkurs, wymagający od uczestników nie tylko rozwiązania testu dotyczącego wiedzy ogólnej z nauk przyrodniczych i ścisłych, ale również wykonania w domu zestawu doświadczeń w etapie przygotowawczym i głębokiej analizy otrzymanych wyników pracy badawczej.

Do konkursu zgłosiło się 20464 uczniów z poziomu klas I-III oraz 11745 z poziomu klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 19 uczniów. Po majowym ogłoszeniu wyników okazało się, że aż pięcioro uczestników osiągnęło bardzo wysokie wyniki, mianowicie:

Szymon Pachniewski – uczeń klasy III A, tytuł LAUREATA

Jędrzej Tyszkiewicz – uczeń klasy I C, WYRÓŻNIENIE

Alicja Ołdak – uczennica klasy IV C, tytuł LAUREATA

Aleksandra Ołdak – uczennica klasy VII B, tytuł LAUREATA

Maria Tyszkiewicz – uczennica klasy VII B, WYRÓŻNIENIE.

Koordynatorami szkolnymi konkursu były panie – Elżbieta Kozibska, Katarzyna Kuczmarska oraz Justyna Dobrzańska-Migdał.

Zwycięzcom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania!