Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

 

Galeria zdjęć 

 

Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Również w naszej szkole uczciliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób.

Nauczyciele języka polskiego p. Kamila Borkowska i p. Dorota Świtaj przy współpracy p. Edyty Komsty i p. Marty Projs zorganizowały dla uczniów językowo-ortograficzne potyczki. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach – „bieganym" dyktandzie, szukaniu słów z trudnościami ortograficznymi oraz quizie językowo-literackim Kahoot.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia p. Ani Sendzik, która przygotowała tor przeszkód oraz pomocy technicznej p. Marka Słupskiego. Uczniowie rywalizację zamienili w bardzo dobrą zabawę i pokazali, że język polski nie jest im straszny.

Organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w zabawie.