Lekcje wytrzymałości - rok szkolny 2017/2018

13 października 2017 roku pod czujnym okiem pani Edyty Meredyk-Szczesiak i pani Doroty Świtaj Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” i chór „Tęczowe nutki” zaprezentowali uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły program satyryczny pt. „Lekcje wytrzymałości”.

Uroczystą akademię rozpoczęły konferansjerki, Zuzanna Czupryńska z klasy VI e i Wiktoria Cackowska z klasy V d. Wszystkim zebranym złożyły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz w imieniu uczniów przeprosiły nauczycieli za szkolne figle i podziękowały im za wiedzę i trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów swoich wychowanków. Następnie Alicja Jankowska z klasy VI e wyrecytowała w zabawny sposób wiersz pt. „Ładna sprawa – nie ma co”. Potem na scenie pojawili się aktorzy, którzy wcielili się w role uczniów i nauczycieli. Krótkie inscenizacje ukazały komiczne sytuacje z przebiegu lekcji  języka polskiego, matematyki, języka niemieckiego i geografii. Teksty urozmaicone były humorystycznymi piosenkami o szkolnej tematyce, które wykonał chór przygotowany przez panią Alinę Jasińską. Spektakl zachwycił widzów  żartobliwością i kreatywną grą aktorów.

W obsadzie widowiska znaleźli się:

Zuzanna Kraweć z klasy V d – nauczycielka języka polskiego

Patrycja Ostapiuk z klasy VI d – nauczycielka matematyki