Program wesoły na święto szkoły - rok szkolny 2016/2017

14 października 2016 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieka pani Edyty Meredyk-Szczesiak i pani Doroty Tarasiewicz przygotowało uroczystą akademię z okazji 50-lecia szkoły pt. „Program wesoły na święto szkoły”.

Uroczystość rozpoczął szkolny chór „Tęczowe nutki” piosenką  „50 lat minęło”. Następnie Julia Konkol z lasy VIe i Julia Szczepańska z kasy Vc wcieliły się w role konferansjerek i witały odwiedzających szkołę gości przynoszących okazjonalne podarunki.

Na scenie pojawili się: miłośniczka języka polskiego, uczennice proponujące śpiewane lekcje historii, wielbiciel słodkiej matematyki, sportowcy z wadami postawy, miłośniczka przyrody oraz artystki – przyjaciółki sztuki, a także uczniowie – amatorzy ocen niedostatecznych.

Zabawne dialogi przeplatały satyryczne piosenki: „To nasza Trójka”, „Cicho-sza”, „Nas historia nie przeraża”, „Wielkie podzielenie”, „Pamiętajcie o przyrodzie”, „Pokraki – zygzaki”, „Czar pał” opracowane do znanych melodii. Piosenki zaśpiewał szkolny chór prowadzony przez panią Alinę Jasińską, a teksty dialogów i piosenek opracowała pani Edyta Meredyk-Szczesiak.

Inscenizację zakończyły życzenia i podziękowania za niezapomniane i szczęśliwe szkolne lata złożone jubilatce – naszej Trójce. Program zakończył wokalny występ absolwentek naszej szkoły, Wiktorii Kopacz i Agaty Pasik, które zaśpiewały przebój Michaela Jacksona „Wszyscy jesteśmy dziećmi świata”.

W programie artystycznym wystąpili:

Julia Konkol z klasy VIe – konferansjerka

Julia Szczepańska z klasy Vc – konferansjerka