Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

15 grudnia 2022r. odbył się Międzyszkolny Turniej Scrabble w języku angielskim. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły scrabblistów ze wszystkich iławskich szkół podstawowych, które stawiły się w naszej szkole pod opieką nauczycieli anglistów. Turniej otworzyła pani Sławomira Piątkowska, która jako organizatorka przywitała zaproszonych gości i zawodników. Następnie pani dyrektor Grażyna Stolarska życzyła zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia w grze. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Dorota Kamińska, której obecność podniosła rangę turnieju. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczył pan Maciej Makowski, nauczyciel angielskiego w iławskim LO im S. Żeromskiego. Po pełnej emocji rywalizacji poznaliśmy czterech najlepszych zawodników pierwszego Międzyszkolnego Turniej Scrabble. Zostali nimi:

1.     Franciszek Pachniewski SP3 - I miejsce

2.      Hubert Jankowski SP3 - II miejsce

3.      Julia Chojecka SP3 - III miejsce

      Czwarte miejsce zdobyła Julia Gawińska SP3

4

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

Podsumowanie akcji „Bezpieczny kontakt z psem”

W dniach 2-15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań edukacyjnych „Bezpieczny kontakt z psem” we współpracy z dogoterapeutą panem Dawidem Hajdasem oraz Hasanem, Keysi i Rosalie – owczarkami niemieckimi. Zajęcia odbywały się w klasach I-III oraz w świetlicy szkolnej.

 

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem. Pogłębili swoją wiedzę na temat prawidłowej opieki nad psem oraz o wynikających z tego obowiązkach. Zapoznali się również z informacjami o szkoleniach i pracy z psem. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z psem, a także obserwacji umiejętności psów zdobytych podczas szkoleń.

 

Dziękujemy za poświęconym nam czas i liczymy na dalszą współpracę. Zobacz zdjęcia

 

Wyniki konkursu "Witaj wiosno!"

Dnia 18.03.22 r. zakończył się konkurs plastyczny pod tytułem „Witaj Wiosno!” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym nagrodą był tydzień bez prac domowych 
Prace konkursowe były bardzo ciekawe, przedstawiały przeróżne wyobrażenia o naszej wiośnie, nie zabrakło w nich kwiatów wiosennych, zwierząt oraz samej Pani Wiosny.
Komisja złożona z zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów z trudem wybrała zwycięzców. Oto zwycięskie klasy:
- 1 b
- 2 c
- 3 c
- 4 c
- 5 c
- 6 a
- 7 b
Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych prac, które pięknie prezentują się na szkolnych korytarzach. Zobacz zdjęcia

 

Podkategorie