Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

15 grudnia 2022r. odbył się Międzyszkolny Turniej Scrabble w języku angielskim. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły scrabblistów ze wszystkich iławskich szkół podstawowych, które stawiły się w naszej szkole pod opieką nauczycieli anglistów. Turniej otworzyła pani Sławomira Piątkowska, która jako organizatorka przywitała zaproszonych gości i zawodników. Następnie pani dyrektor Grażyna Stolarska życzyła zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia w grze. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Dorota Kamińska, której obecność podniosła rangę turnieju. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczył pan Maciej Makowski, nauczyciel angielskiego w iławskim LO im S. Żeromskiego. Po pełnej emocji rywalizacji poznaliśmy czterech najlepszych zawodników pierwszego Międzyszkolnego Turniej Scrabble. Zostali nimi:

1.     Franciszek Pachniewski SP3 - I miejsce

2.      Hubert Jankowski SP3 - II miejsce

3.      Julia Chojecka SP3 - III miejsce

      Czwarte miejsce zdobyła Julia Gawińska SP3

4

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

Podsumowanie akcji „Bezpieczny kontakt z psem”

W dniach 2-15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań edukacyjnych „Bezpieczny kontakt z psem” we współpracy z dogoterapeutą panem Dawidem Hajdasem oraz Hasanem, Keysi i Rosalie – owczarkami niemieckimi. Zajęcia odbywały się w klasach I-III oraz w świetlicy szkolnej.

 

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem. Pogłębili swoją wiedzę na temat prawidłowej opieki nad psem oraz o wynikających z tego obowiązkach. Zapoznali się również z informacjami o szkoleniach i pracy z psem. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z psem, a także obserwacji umiejętności psów zdobytych podczas szkoleń.

 

Dziękujemy za poświęconym nam czas i liczymy na dalszą współpracę. Zobacz zdjęcia

 

Wyniki konkursu "Witaj wiosno!"

Dnia 18.03.22 r. zakończył się konkurs plastyczny pod tytułem „Witaj Wiosno!” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym nagrodą był tydzień bez prac domowych 
Prace konkursowe były bardzo ciekawe, przedstawiały przeróżne wyobrażenia o naszej wiośnie, nie zabrakło w nich kwiatów wiosennych, zwierząt oraz samej Pani Wiosny.
Komisja złożona z zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów z trudem wybrała zwycięzców. Oto zwycięskie klasy:
- 1 b
- 2 c
- 3 c
- 4 c
- 5 c
- 6 a
- 7 b
Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych prac, które pięknie prezentują się na szkolnych korytarzach. Zobacz zdjęcia

 

Konkurs "Witaj Wiosno!"

 

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs pt. „Witaj Wiosno”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie klasy (I-VIII). Każda klasa chętna do udziału w konkursie powinna wykonać pracę przedstawiającą powitanie Pani Wiosny. Zwycięskie klasy otrzymają nagrodę w postaci całego tygodnia bez prac domowych. Konkurs trwa do 18.03.2022r.

 

Czytaj więcej: Konkurs "Witaj Wiosno!"

Podręczniki do religii

PODRĘCZNIKI  DO RELIGII

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Kl. I      „Bóg jest naszym Ojcem” (podręcznik z ćwiczeniami)

Kl. II    „Kochamy Pana Jezusa” (podręcznik + ćwiczenie)

Kl. III  „Przyjmujemy Pana Jezusa” (podręcznik + ćwiczenie)

Kl. IV  „Słuchamy Pana Boga” (tylko podręcznik)

Kl. V „Jezus dla człowieka” (tylko podręcznik)

Kl. VI „W Kościele umacniamy wiarę” (tylko podręcznik)

Autorzy: Tadeusz Panuś, Andrzej Kielian, Adam Berski

Wydawnictwo św. Stanisława

Kl. VII „Spotykamy się z żywym słowem” (tylko podręcznik)

Kl. VIII „Żyjemy w miłości Boga” (tylko podręcznik)

Autorzy: Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka

Wydawnictwo św. Stanisława

List Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie!

 

Drodzy uczniowie!

 

Przed nami  rok szkolny 2021/ 2022, na którego rozpoczęcie bardzo czekamy. Żywię głęboką nadzieję, podobnie jak całe grono pedagogiczne, iż będzie to czas spokoju, powrotu do nauki w trybie stacjonarnym , której wszyscy potrzebujemy. Najcenniejszy jest dla nas bowiem kontakt bezpośredni, nauka na żywo-podczas, której tworzą się prawdziwe relacje.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy zobowiązani nadal przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEiN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych.

Wszystkie zostały umieszczone na stronie www.sp3.ilawa.pl i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ich ścisłe przestrzeganie. Zostały one również umieszczone w e-dzienniku w zakładce „Ogłoszenia”.

W nowym roku szkolnym obowiązują dotychczasowe procedury dotyczące rejestru wejść osób dorosłych na teren placówki.

Uczniowie nie korzystają z telefonów komórkowych, poza wyjątkowymi sytuacjami, w których istnieje potrzeba skontaktowania się z rodzicem lub opiekunem.

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.

Uczniowie będą korzystać z kilku wejść do szkoły, a  zajęcia większości  klas będą odbywać się w jednej sali lekcyjnej. Ze wzgl. na warunki lokalowe, część uczniów będzie "wędrować" między klasami, ale postaramy się, aby było to jak najmniej uciążliwe.

 

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby zapoznać się z poniższymi wytycznymi dotyczącymi Państwa, a przede wszystkim uczniów:

 

1. Do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi - bez objawów przeziębienia i bez temperatury. Uczniowie z objawami przeziębienia lub temperaturą są odsyłani do domu zgodnie z Procedurą  postępowania z uczniem, u którego występują objawy, które mogą sugerować zakażenie COVID 19.

2, Każdy uczeń wchodzi i wychodzi z placówki wyznaczonym wejściem i wyjściem.
Rodzice i opiekunowie , zgodnie z obowiązującymi procedurami, nie wchodzą na teren placówki.

Wyjątek stanowią:
- rodzice i opiekunowie uczniów niepełnosprawnych –obowiązuje wówczas wejście główne
- rodzice i opiekunowie uczniów klas I w I półroczu

Czytaj więcej: List Dyrektora Szkoły

Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

 

W piątek 25 czerwca 2021 roku zakończył się wyjątkowy rok szkolny. Wyjątkowy, bowiem zdominowany przez pandemię, większości kojarzący się z nauczaniem zdalnym.
Rok szkolny, który wymagał od nas wszystkich dostosowania się do nieoczekiwanej rzeczywistości. 
Obchody związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 odbywały się w hali widowiskowo-sportowej. Poszczególne klasy miały okazję osobiście pożegnać się w miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu nauczycieli, kolegów, koleżanek, rodziców i najbliższych. O godz. 8.00- klasy VII, o 9.00- klasy VI, o 10.00- klasy V- IV,  o godz. 11.00- klasy II-III, a o godz. 12.00 klasy I.

Uroczystości prowadzili nauczyciele:

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego klas I-VII

Zakończenie roku szkolnego klas VIII

 

Wszystko ma swój czas… szkoła podstawowa jest etapem na drodze życia.

Taki etap zamknęliśmy jako szkolna społeczność 25 czerwca 2021 roku.

Spod skrzydeł iławskiej Trójki wyszło 72 uczniów… .

Dla przypomnienia klasa 8a składała się z 18 osób, wychowawcą była pani Edyta Komsta, a nauczycielem współorganizującym proces nauki była pani Danuta Wagner.

Klasę 8c ukończyło 27 uczniów pod opieką pani Justyny Łęgowskiej, a klasę 8d również 27 uczniów, których wychowawcą był pan Marek Słupski.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 8 była w tym roku wyjątkowa z wielu powodów. Przeżyliśmy wiele podniosłych i wzruszających chwil.

 

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego klas VIII

PODSUMOWANIE EGZAMINÓW KLAS 8 W ROKU SZKOLNYM 2020/ 2021

W tym roku szkolnym egzaminy klas 8 odbyły się w dniach 25-27.05.21 r.

Przystąpiło do nich 71 uczniów z trzech zespołów klasowych.

Wczoraj zostały opublikowane wyniki, na które wszyscy zawsze bardzo czekamy.

Pomimo trudnego roku, nauki zdalnej, możemy być zadowoleni z naszych ósmoklasistów, jednocześnie mając świadomość, że są przedmioty, które wymagają ciągłej pracy i dopracowania w kolejnych latach.

Egzamin z języka polskiego: średni wynik naszej szkoły to 49% - średnia kraju 60%.

Egzamin ten, okazał się więc dość trudny dla naszych uczniów, a uzyskany wynik określa się na poziomie średnim.

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE EGZAMINÓW KLAS 8 W ROKU SZKOLNYM 2020/ 2021

Konkurs kaligraficzny

 

Dnia 13 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Kaligraficzny dla klas II. Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów, po troje z każdej klasy. Polegał na kaligraficznym przepisaniu tekstu o wiośnie. Galeria zdjęć

Cele konkursu:

- rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania,

- rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

- kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,

- odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,

- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. 

Czytaj więcej: Konkurs kaligraficzny

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

Dnia 10 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne odbywał się on w 3 w turach: oddzielnie dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Łącznie w tym corocznym święcie poezji dziecięcej wzięło udział  21 uczniów, po dwóch z każdej klasy. Uczestnicy zaprezentowali wiersze swoich ulubionych poetów: Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej, Hanny Niewiadomskiej i wielu innych. Recytację uczniów oceniało jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły pani Jolanta Chalińska oraz panie: Edyta Komsta, Katarzyna Więckiewicz, Elżbieta Kozibska i Joanna Dombek, która poprowadziła konkurs. Przy ocenie dziecięcych prezentacji komisja konkursowa brała pod uwagę dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka, interpretację i estetykę mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny. Więcej zdjęć

Oto laureaci konkursu:

Klasy I:
I miejsce – ex aequo Maja Kowalewska z klasy Ic
oraz Maksymilian Jankowski z klasy Ib
II miejsce – ex aequo Julia Linkner z klasy Ia
oraz Hubert Cieśliński z klasy Ib
III miejsce – ex aequo Gabriela Szczepańska z klasy Ia
oraz Lena Kamińska z klasy Ic
wyróżnienie: Nadia Wiśniewska z klasy Id

Klasy II:
I miejsce – Alicja Ołdak z klasy IIc
II miejsce – Lilianna Piasecka z klasy IIc
III miejsce – Franek Grzywacz z klasy IIb
wyróżnienie – Michał Korzeniewski z klasy IIa

Klasy III:
I miejsce – ex aequo Anna Wróblewska z klasy IIIb
oraz Alicja Miecznikowska z klasy IIId
II miejsce – ex aequo Mikołaj Gabryel z klasy IIIb
oraz Amelia Chmielewska z klasy IIIc
III miejsce – ex aequo Antoni Walczak z klasy IIIa
oraz Oliwia Kowalska z klasy IIId
wyróżnienie – Natalia Zielińska z klasy IIIa
oraz Wiktoria Figurska z klasy IIIc

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów recytatorskich.

Elżbieta Kozibska

Podkategorie