Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

15 grudnia 2022r. odbył się Międzyszkolny Turniej Scrabble w języku angielskim. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły scrabblistów ze wszystkich iławskich szkół podstawowych, które stawiły się w naszej szkole pod opieką nauczycieli anglistów. Turniej otworzyła pani Sławomira Piątkowska, która jako organizatorka przywitała zaproszonych gości i zawodników. Następnie pani dyrektor Grażyna Stolarska życzyła zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia w grze. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Dorota Kamińska, której obecność podniosła rangę turnieju. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczył pan Maciej Makowski, nauczyciel angielskiego w iławskim LO im S. Żeromskiego. Po pełnej emocji rywalizacji poznaliśmy czterech najlepszych zawodników pierwszego Międzyszkolnego Turniej Scrabble. Zostali nimi:

1.     Franciszek Pachniewski SP3 - I miejsce

2.      Hubert Jankowski SP3 - II miejsce

3.      Julia Chojecka SP3 - III miejsce

      Czwarte miejsce zdobyła Julia Gawińska SP3

4

Czytaj więcej: Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

Podsumowanie akcji „Bezpieczny kontakt z psem”

W dniach 2-15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań edukacyjnych „Bezpieczny kontakt z psem” we współpracy z dogoterapeutą panem Dawidem Hajdasem oraz Hasanem, Keysi i Rosalie – owczarkami niemieckimi. Zajęcia odbywały się w klasach I-III oraz w świetlicy szkolnej.

 

W ramach zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem. Pogłębili swoją wiedzę na temat prawidłowej opieki nad psem oraz o wynikających z tego obowiązkach. Zapoznali się również z informacjami o szkoleniach i pracy z psem. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z psem, a także obserwacji umiejętności psów zdobytych podczas szkoleń.

 

Dziękujemy za poświęconym nam czas i liczymy na dalszą współpracę. Zobacz zdjęcia

 

Podkategorie