Chór „TĘCZOWE NUTKI”

Chór „TĘCZOWE NUTKI” działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie od 1998 roku.

Inicjatorką i założycielką chóru szkolnego jest p. Alina Jasińska-nauczyciel muzyki.

Zespół skupia uzdolnionych muzycznie uczniów z klas IV-VIII.

Występy wokalistów uatrakcyjniają uroczystości szkolne, okazjonalne miejskie i regionalne.

Próby zespołu w roku szkolnym 2019/2020 odbywają się we wtorki od godziny 13.50-14.35 soliści oraz we czwartki w godzinach 14.40-15.25 całego zespołu.

Harmonogram uroczystości w których zespół występuje:

·         Ślubowanie klas pierwszych

·         Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

·         Kolędowanie wielokulturowe

·         Festyn rodzinny

·         Zakończenie roku szkolnego dla klas I-VIII. Zobacz zdjęcia

Chór "Tęczowe nutki" wyśpiewał I miejsce

19 kwietnia 2013r. w iławskim kinoteatrze odbył się XII Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr. 4 i ICK. Chór "Tęczowe Nutki" z naszej szkoły pod kierunkiem p. Aliny Jasińskiej wyśpiewał I miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Osiągnięcia chóru

Osiągnięcia chóru ,, Tęczowe nutki ‘’

• I miejsce w regionalnych przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska ‘’ – Rudzienice 10 czerwca 2007 r.
  • II miejsce w przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska’’ Iława 17 grudnia 2007 r.
  • I miejsce w regionalnych przesłuchaniach chórów ,, Śpiewająca Polska’’ Ząbrowo 14 listopada 2008 r.
  • I miejsce w przesłuchaniach chóru ,, Śpiewająca Polska’’ – Iława 20 czerwca 2008 r.
  • I miejsce w przeglądzie chórów ,, Gdy liczna Panna Syna kołysała’’ – Iława 16 grudnia 2009 r.
  • II miejsce w przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska’’ Iława 9 czerwiec 2010 r.
  • II miejsce w przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska’’ Iława grudzień 2010 r.
  • I miejsce w regionalnych przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska ‘’ – Iława 7 czerwca 2011r.
  • I miejsce w regionalnym przeglądzie chórów ,, Kocham Cię Polsko’’ – Świętajno 23 listopada 2011 r.