Zakończenie roku szkolnego klas VIII

 

Wszystko ma swój czas… szkoła podstawowa jest etapem na drodze życia.

Taki etap zamknęliśmy jako szkolna społeczność 25 czerwca 2021 roku.

Spod skrzydeł iławskiej Trójki wyszło 72 uczniów… .

Dla przypomnienia klasa 8a składała się z 18 osób, wychowawcą była pani Edyta Komsta, a nauczycielem współorganizującym proces nauki była pani Danuta Wagner.

Klasę 8c ukończyło 27 uczniów pod opieką pani Justyny Łęgowskiej, a klasę 8d również 27 uczniów, których wychowawcą był pan Marek Słupski.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 8 była w tym roku wyjątkowa z wielu powodów. Przeżyliśmy wiele podniosłych i wzruszających chwil.

 

Polonez

Trudno opisać słowami moment, w którym uczniowie razem ze swoimi nauczycielami, Justyną Łęgowską, Markiem Słupskim i Michałem Maśkiewiczem, stanęli w pięknych strojach przed publicznością i wykonali taneczny pokaz do muzyki Bartosza Chajdeckiego z „Czasu honoru”.

To był magiczny moment, w którym na chwilę zatrzymał się czas… . Niezwykłość i wartość tego poloneza polegała na tym, że został on przygotowany w czasie nauki zdalnej. Determinacja uczniów, a przede wszystkim ogrom pracy wykonanej przez panią Annę Sendzik, przyniosła nam wszystkim chwile wielkiego wzruszenia.

 

  

POLONEZ więcej zdjęć

 

Pani dyrektor Grażyna Stolarska w tym roku pożegnała klasę 8c, której wychowawcą była przez kilka lat. Skierowała do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców słowa, które płynęły prosto z serca:

 

 

 „…Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!

Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

Szanowni Rodzice!

Chciałabym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej  nauki w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym".

Przekazanie pocztu sztandarowego, symboliczna zmiana warty, która zawsze wzrusza i wprowadza powagę uroczystości.

W roku szkolnym 2020/2021 poczet składał się z następujących uczniów:

Maciej Migdał, Natalia Myślińska, Wiktoria Wernerowicz, Zuzanna Kraweć, Michał Kamiński oraz Anna Dreszler.

W roku szkolnym 2021/2022 w skład pocztu wybrani zostali następujący uczniowie: Filip Słomiany, Olga Gołaszewska, Kinga Jasińska, Norbert Nawrocki, Gabriela Grzywacz oraz Kornelia Woźnowska.

 

   

PRZEKAZANIE POCZTU SZTANDAROWEGO więcej zdjęć

 

Prezentacje klas 8 to kolejny piękny moment uroczystości. Każda klasa przygotowała swoją historię pobytu w szkole podstawowej. Dzięki slajdom i opowieści słownej wróciły wspomnienia. Do wręczania świadectw, nagród i wyróżnień cała klasa wraz z wychowawcą zapraszana była na środek hali. Zaproszeni rodzice odbierali gratulacje i podziękowania od dyrekcji szkoły. Był to moment, w którym jeszcze raz mogliśmy się zatrzymać, wymienić ostatnie zdania, uśmiechy i ciepłe gesty. Prezentacje klas ósmych przygotowała i koordynowała pokazy pani Marta Projs.

 

   

PREZENTACJE więcej zdjęć

 

Występy artystyczne uczniów to niespodzianka dla nauczycieli, rodziców i pozostałych ósmoklasistów. Wesoły, pełen humoru, z własną aranżacją utwór muzyczny zagrał i zaśpiewał zespół w składzie Michał Bryl, Adrian Wojenkowski, Filip Burakiewicz, Zuzanna Bogusz oraz Zuzanna Tęcza i Anna Dreszler. Zuzia Tęcza podbiła serca publiczności przepięknym wykonaniem piosenki „Ostatni raz ze swoją klasą”.

 

 

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Więcej zdjęć

 

Podziękowania

Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom, rodzicom za wsparcie w tej szkolnej wędrówce. W imieniu rodziców zabrał głos pan Waldemar Myśliński, który przez wiele lat był przewodniczącym Rady Rodziców i któremu przy tej okazji Dyrekcja szkoły, złożyła serdeczne podziękowania, za olbrzymie zaangażowanie w życie szkoły oraz pomoc przy organizacji wielu ważnych wydarzeń dla Trójki.

 

  

PODZIĘKOWANIA więcej zdjęć

 

Pożegnania

Kolejnym ważnym momentem było pożegnanie pracowników szkoły.

W tym roku szkolnym panie Danuta Wagner i Mirosława Lewandowska odeszły na emeryturę.

Dyrekcja szkoły podziękowała za wiele lat pracy oraz życzyła spokojnej emerytury, zdrowia i realizacji marzeń.

Na emeryturę odeszła również pani Ewa Paczkowska oraz pani Aleksandra Jędrzejewska, pracownice naszego personelu niepedagogicznego, którym złożono podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności.

Pani Iga Kuśmirek - pedagog szkolny oraz Ojciec Karol Prandzioch zmieniają miejsce pracy. Zostaną na długo w naszej pamięci, podobnie jak pani Maria Gawrońska, która przez ostatnie lata pracowała na stanowisku pielęgniarki szkolnej.

 

    

 

Uroczystość szkolną oprawił muzycznie chór szkolny pod dyrekcją pani Aliny Jasińskiej, a dekoracje przygotowała nasza szkolna artystka Joanna Sierzputowska.

Cudowną galerię zdjęć wykonał pan Zbyszek Tomaszewski z firmy Tomcolor. Ekran do projekcji prezentacji multimedialnych udostępniła nam Biblioteka Miejska, za co serdecznie dziękujemy!

 

W imieniu Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego wszystkim naszym uczniom, rodzicom i przyjaciołom życzymy słonecznych, pięknych i bezpiecznych wakacji!