Walentynki w bibliotece? Dlaczego nie?!

 Dnia 14 lutego 2020 roku klasa 8b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej z okazji walentynek. Inicjatorami spotkania byli uczniowie. Przygotowali je wspólnie z polonistką, panią Edytą Meredyk-Szczesiak oraz z paniami bibliotekarkami, Elżbietą Białobrzewską i Julitą Sieńską. Zajęcia miały na celu zainicjowanie dyskusji czytelniczej w grupie rówieśniczej na temat przyjaźni i miłości, a głównie podkreślenie znaczenia tych uczuć w życiu człowieka.Uczniowie, pracując w grupach metodą skojarzeń, samodzielnie zdefiniowali pojęcie „przyjaciel”. Następnie korzystając ze słowników, wskazali podobieństwa i różnice między przyjaźnią a miłością. W trakcie zajęć zaprezentowali teksty literackie polskich poetów ukazujące różne oblicza miłości.

Czytali je indywidualnie lub z podziałem na role. Dużo emocji wśród uczestników wywołała zabawa w formie quizu, którą przygotowali uczniowie. Dodatkowych atrakcji dostarczyły panie bibliotekarki, przeprowadzając „Randkę z książką”. Każdy uczeń wypożyczył wylosowaną przez siebie książkę. W dowód wzajemnej sympatii uczestnicy podarowali sobie słodkie tosty w kształcie serca. Przyjazną, życzliwą atmosferę tworzyły świece i walentynkowe dekoracje. Spotkanie było bardzo owocne. Zobacz zdjęcia