Drzwi otwarte w "trójce".

 

GALERIA

Dnia 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie odbył się dzień otwarty. Zaproszono na niego rodziców z dziećmi przedszkolnymi, które od września rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Przybyłych w sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Barbara Żuchowska i zaprosiła do obejrzenia krótkiego programu artystycznego oraz zwiedzania szkoły.

Na początku wystąpiła grupa teatralna „Pierrot” z przedstawieniem „Z interpunkcją na co dzień”, następnie uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i sprawnościowe. Wystąpił również szkolny chór „Tęczowe nutki”. Do wspólnej zabawy „Jaka to melodia?” zaproszono także przedszkolaki.

Po oficjalnej części w sali gimnastycznej rodzice wraz z pociechami rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Każde dziecko przy wejściu otrzymało paszport, w którym zbierało znaczki. Na każdym piętrze czekały na nie atrakcje, które doprowadzić miały na końcu do nagrody-niespodzianki. W salach lekcyjnych można było:skosztować świeżo upieczonych gofrów, które przygotowali uczniowie z kółka kulinarnego, wykonać prace plastyczne, wziąć udział w eksperymentach chemicznych, przyrodniczych czy fizycznych. Dzieci mogły zmierzyć się również z zadaniami matematycznymi „Matlandii”. Na kolejnych piętrach przyszli uczniowie mogli zapoznać się z wyglądem klas przeznaczonych dla pierwszoklasistów, w których starsi koledzy prezentowali swoje plastyczne i techniczne umiejętności. Można było przy dźwiękach muzyki uczestniczyć w lepieniu figurek z masy solnej, tworzeniu owadów z papieru, posadzić zioła czy wykonać obrazki różnymi metodami plastycznymi. Dzieci mogły także przyjrzeć się, jak wygląda pracownia logopedyczna i gabinet pedagogów. Ostatnim punktem wędrówki po szkolnych korytarzach była biblioteka, gdzie dla tych najwytrwalszych, którym udało się nazbierać najwięcej znaczków, czekały niespodzianki w postaci maskotek, książek i innych gadżetów potrzebnych do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Podczas dnia otwartego dzieci mogły również zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych oraz kółek zainteresowań, a także porozmawiać z nauczycielami.

GALERIA