Finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Iławie za nami!

Dnia 26 kwietnia 2021 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się drugi finałowy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Iławie. Jego celem było: rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań historią, teraźniejszością i tożsamością Iławy oraz popularyzowanie wiedzy o dziejach, tradycji, kulturze i współczesności naszego miasta. 

Zmagania trwały od godziny 10:00. Konkurs uroczyście otworzyła swoim przemówieniem pani dyrektor Grażyna Stolarska. Nad poprawnością odpowiedzi czuwało jury w składzie: pani dyrektor Grażyna Stolarska, gość specjalny pan Dariusz Paczkowski oraz pani Dorota Świtaj. Przez cztery rundy uczestnicy, czyli trzyosobowe zespoły klas VI, mieli okazję wykazać się znajomością historii naszego miasta, jego miejsc, budynków i ulic, wiedzą o współczesnej Iławie oraz zabłysnąć zasobem wiadomości na temat iławskich legend. Całość wydarzenia uświetnił swoją obecnością pan Dariusz Paczkowski, który uprzyjemniał wszystkim zgromadzonym czas wspaniałymi opowieściami przeplatanymi anegdotami z dziejów dawnej Iławy. Wszyscy uczestnicy podołali wyzwaniu, ale ostatecznie wyłoniono finalistów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Oto oni:  

I miejsce – klasa 6 f  

1.                Michalina Bodnar  

2.                Franciszek Pachniewski 

3.                Wiktor Szczypski 

II miejsce – klasa 6 e  

1.                Igor Chomka 

2.                Filip Ekonomowicz 

3.                Aleksandra Golec  

III miejsce – klasa 6 c  

1.                Alicja Gałkus 

2.                Alicja Maciejko  

3.                Jędrzej Zieliński  

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konkursie, ogromną wiedzę i efektywną pracę zespołową. Zobacz zdjęcia

Organizatorzy: 

K. Górska 

P. Bryl