Święto tabliczki mnożenia

W piątek 4.10.2019 szkoła świętowała obchody IX Światowego dnia tabliczki mnożenia.  W tygodniu poprzedzającym wydarzenie uczniowie brali udział w konkursie plastycznym "Kolorowa Tabliczka Mnożenia", którego wyniki zdominowali uczniowie z klas trzecich.

Wyniki konkursu „Kolorowa Tabliczka Mnożenia”:

1 miejsce - Dawid Drożdżyński klasa 3A

2 miejsce - Antonina Maciejko klasa 3C

3 miejsce - Marcel Wasilka klasa 3D

Dzieci z klas trzecich pod okiem swoich wychowawczyń doskonaliły znajomość tabliczki mnożenia by wytypować ekspertów sprawdzających wiedzę swoich starszych kolegów w dniu imprezy. Ekspertami zostali: Dawid Drożdżyński klasa 3A, Paulina Pieńczewska klasa 3B, Hubert Pankowski klasa 3C oraz Szymon Gurgielewicz z klasy 3D. Uczniowie starszych klas również wytypowały po dwie osoby z każdego oddziału, które to w dniu obchodów walczyły o tytuły szkolnych mistrzów tabliczki mnożenia.

W dniu imprezy dzieci oraz nauczyciele mieli okazje zdać egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia pod czujnym okiem egzaminatorów z klas trzecich, a także u specjalnie kursujących tego dnia patroli matematycznych. Uczniowie tego dnia chętnie brali udział w sportowych grach matematycznych znajdujących się na parterze, a dzieci przebywające na świetlicy  również spędziły ten dzień na zabawach związanych z matematyką.

Egzaminy oraz gry matematyczne pozwoliły wytypować szkolnych mistrzów tabliczki mnożenia. Szkolnymi mistrzami tabliczki mnożenia zostali:

Szymon Gurgielewicz klasa 3D

Anna Duszczyk klasa 4B

Liwia Malinowska klasa 5F

Anna Zażdżyk klasa 6D

Maciej Migdał klasa 7D

Alicja Zażdżyk klasa 8B

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

GALERIA