"Trójka" biega nad Jeziorakiem - bieg inauguracyjny

W czwartek, 28 września 2023 roku, odbył się wyjątkowy moment w życiu Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie - I etap cyklicznego wydarzenia "Trójka Biega nad Jeziorakiem" - Bieg Inauguracyjny. To pierwszy krok w serii biegów, które będą odbywać się każdego miesiąca w ciągu roku szkolnego, a w sumie pozwolą pokonać uczestnikom dystans półmaratonu.

Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Dodatkowo, impreza ma na celu wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do aktywności fizycznej oraz profilaktykę zdrowotną. To bardzo ważne, aby kształtować zdrowe nawyki od najmłodszych lat.Organizacja Biegu Inauguracyjnego była możliwa dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie z Radą Rodziców. To wspólna inicjatywa, która ma na celu zjednoczenie społeczności szkolnej w duchu aktywności fizycznej.

Trasa biegu mierzy 2109,75 metrów i prowadzi wokół jeziora "Mały Jeziorak" w Iławie. Pokonanie jej wymagało zaangażowania i wysiłku. W biegu brali udział uczniowie z klas 6-8, rodzice uczniów, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W sumie 77 uczestników dotarło do mety i zaliczyło I etap imprezy.

Bieg Inauguracyjny był także okazją do wspólnego kibicowania przez grupy zorganizowane pod opieką nauczycieli. To duch sportowej współpracy i wsparcia to nieodłączny element tego wydarzenia.

Oprócz samego biegu, uczestnicy mieli okazję cieszyć się poczęstunkiem regeneracyjnym po zakończeniu trasy. Lemoniada, owoce i słodkie przekąski przygotowane przez Radę Rodziców były zasłużoną nagrodą po wysiłku.

Wydarzenie nie odbyło się bez zaangażowania uczniów, którzy okazali się nieocenioną pomocą w organizacji imprezy. Pomagali przy wydawaniu numerów startowych, mierzeniu czasów, zapisywaniu wyników oraz wspierali uczestników w punkcie regeneracyjnym.

Bieg Inauguracyjny to pierwszy krok w długiej drodze imprezy Trójka Biega nad Jeziorakiem, która będzie kontynuowana przez cały rok szkolny. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale również integruje społeczność szkolną i uczy zdrowych nawyków, wytrwałości i konsekwencji.

Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie oraz zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne etapy i zachęcamy do śledzenia naszej szkolnej strony internetowej oraz profilu na Facebook, gdzie znajdziecie więcej informacji o kolejnych biegach i innych wydarzeniach szkolnych.

Szkolnymi koordynatorami akcji są: Paweł Leszek - nauczyciel języka angielskiego, Aneta Ostanek - nauczycielka wychowania fizycznego, Katarzyna Grabkowska - wicedyrektor i nauczycielka wychowania fizycznego oraz Joanna Zagrodzka - nauczycielka wspomagająca proces kształcenia i przedstawicielka Rady Rodziców.