Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji .

W ramach tego tygodnia nasza szkoła przyłącza się do akcji pod hasłem: "Jesteśmy różni, jesteśmy razem".

Jest to wydarzenie ogólnopolskie, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Dysleksji.

W dniu 7 października zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji był to szczególnie wyróżniony Dzień Świadomości Dysleksji.

Nasza szkoła dołączyła do akcji poprzez:

- akcję czytania "Cała szkoła czyta dzieciom". Do akcji przyłączyła się Biblioteka szkolna oraz nauczyciele języka polskiego;

- wystawę "Sławni dyslektycy "na korytarzu szkolnym;

- czytanie wybranych baśni przez wychowawców klas I- III , a następnie wykonanie ilustracji przez dzieci do wybranej baśni (wykonane prace są ozdobą korytarzy szkolnych);

Nasze działania miały  na celu popularyzowanie wiedzy i wzrost świadomości na temat dysleksji.

Dzięki współpracy nauczycieli oraz uczniów ten dzień był wyjątkowy❤

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego  dnia ?. ZOBACZ ZDJĘCIA

#dysleksjaday