Kiermasz wiosenno-wielkanocny

W dniu 12.03.2024 r. w naszej szkole na II piętrze odbył się kiermasz wiosenno-wielkanocny. Zebrano łączną kwotę 350 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na akcje misyjne: OTWARTE SERCE  oraz SIEROCINIEC KASIH INDAH na rzecz Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Organizator kiermaszu: Monika Krzywkowska

Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Przypowieści biblijne" dla uczniów kl. IV-VI.

Galeria zdjęć

W naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Przypowieści biblijne" dla uczniów kl. IV-VI.
Celem konkursu było poznanie przypowieści Pana Jezusa; ukazanie wartości Biblii w życiu chrześcijanina; zachęcenie do większego zainteresowania treścią Biblii oraz rozwijanie twórczego myślenia u dzieci.
Komisja konkursowa w składzie: dr Anna Domurat, mgr Dariusz Czajka, mgr Dorota Świtaj, mgr Leszek Dolewski przyznali następujące miejsca: Klaudia Strzelecka z kl. V b- I miejsce; Zofia Stanowicka
z kl. V b- II miejsce, Damian Stolarczyk z kl. IV c- III miejsce.
Sponsorem nagród była  Rada Rodziców naszej szkoły. Organizator konkursu, dr Monika Krzywkowska dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. A zwycięzcą składa serdeczne gratulacje.

Galeria zdjęć

Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Również w naszej szkole uczciliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób.

Nauczyciele języka polskiego p. Kamila Borkowska i p. Dorota Świtaj przy współpracy p. Edyty Komsty i p. Marty Projs zorganizowały dla uczniów językowo-ortograficzne potyczki. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach – „bieganym" dyktandzie, szukaniu słów z trudnościami ortograficznymi oraz quizie językowo-literackim Kahoot.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia p. Ani Sendzik, która przygotowała tor przeszkód oraz pomocy technicznej p. Marka Słupskiego. Uczniowie rywalizację zamienili w bardzo dobrą zabawę i pokazali, że język polski nie jest im straszny.

Organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w zabawie.

Plebiscyt edukacyjny

Więcej zdjęć

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 14 lutego 2024 r. w Hotelu Marina Club Siła k/Olsztyna. Nauczyciel naszej szkoły p. Monika Krzywkowska w etapie powiatowym zajęła I miejsce zaś w etapie wojewódzkim II miejsce. Gratulujemy.

Bal Karnawałowy klas I-III

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w szkole 18 stycznia, uczniowie klas 1-3 brali udział w zabawie karnawałowej. Na udekorowanej balonami hali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło przy muzyce, uśmiech nie znikał z twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych kolorowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z balu karnawałowego uczniów klas I-III. Link poniżej.

Drodzy Uczniowie, w imieniu Ksawerego wyrażam wdzięczność za zaangażowanie
w zbiórkę plastikowych nakrętek. Włączając się w akcję koordynowaną przeze mnie przez całe półrocze, dołączyliście bezcenną cegiełkę do wsparcia działań na rzecz Ksawerego.
Wasze bezinteresowne poświęcenie będące wyrazem wrażliwości i empatii stanowią postawę godną do naśladowania.
Koordynator akcji: Monika Krzywkowska

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE